X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zalew naukowców bez przyszłości. Na co choruje szkolnictwo wyższe?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 04:17
- Mamy wielu zdolnych doktorów, którzy są właściwie bezrobotni, rozpaczliwie szukają swojego miejsca i najczęściej lądują za granicą - mówi prof. Małgorzata Kowalska.
Audio
  • Życie akademickie z perspektywy młodego pracownika naukowego (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pexels.com

Sami zainteresowani podobnie źle oceniają swoją sytuację. - W tym momencie zdobycie etatu jest dla nas niemożliwe. Uczelnie ulegają uśmieciowieniu, bo tną koszta gdzie się da - komentuje Aleksander Temkin, doktorant z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.
W ciągu ostatniego ćwierćwiecza imponująco, bo kilkukrotnie wzrosła liczba studentów, jak również doktorantów, co dodatkowo utrudnia sytuację szkolnictwa wyższego. - My nie podnieśliśmy poziomu wykształcenia, a jedynie wskaźnik poziomu wykształcenia - mówi dr Justyna Melonowska.
Jak wygląda sytuacja finansowa polskich uczelni? - Jest fatalnie - mówi krótko prof. Kowalska. Jak dodaje, środki finansowe są nie tylko niskie, ale również sposób ich rozdzielania budzi kontrowersje.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadził: Jerzy Sosnowski

Goście: dr Justyna Melonowska (psycholog i filozof, Akademia Pedagogiki Specjalnej), Aleksander Temkin (doktorant, Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego), prof. Małgorzata Kowalska (kierownik Zakładu Filozofii Współczesne i Społecznej, Uniwersytet w Białymstoku), dr Mateusz Werner (Uniwersytet im. kardynała Stefana Wyszyńskiego)

Data emisji: 26.02.2015

Godzina emisji: 21.07

(sm, ei)

Czytaj także

Czy kierunki humanistyczne przestaną w przyszłości istnieć?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 10:33
Rada Naukowa Instytutu Socjologii na Uniwersytecie w Białymstoku zdecydowała o likwidacji studiów filozoficznych z powodu ich "nierentowności". Czy uniwersytet bez filozofii pozostaje uniwersytetem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura 2015 bez tajemnic. Nadzieje i niepokoje polskiej szkoły

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 02:30
Za osiem miesięcy rozpoczną się egzaminy dojrzałości, które będą miały inną formułę. Zmiany w maturach nastąpiły po dziesięciu latach. Czy modyfikacja programowa coś zmieniła w szkole? Co czeka tegorocznych abiturientów? O tym rozmawialiśmy w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współzawodnictwo czy współpraca? Kłopoty dzisiejszej edukacji

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 16:00
Jak edukacja w krajach Unii Europejskiej określa swoje cele? Jak wygląda w krajach Wspólnoty konflikt pomiędzy kreatywnością a sztywnymi regułami? O tym rozmawialiśmy w "Europejskim Klubie Trójki".
rozwiń zwiń