X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Starość aksolotla". Jacek Dukaj pyta, kim jest człowiek

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 06:14
- Jest to próba wymyślenia testu człowieczeństwa, które obroniłoby się w każdych możliwych warunkach fizycznych - wyjaśnia zamysł swojej nowej książki Jacek Dukaj.
Audio
  • Jacek Dukaj opowiada o książce "Starość aksolotla" (Klub Trójki)
Fragment okładki e-booka Jacka Dukaja pt. Starość aksolotla. Jest to cyber-punkowa wizja zagłady kosmicznej, przed którą nielicznym ludziom udaje się umknąć za pomocą przeskanowania swoich umysłów do sieci
Fragment okładki e-booka Jacka Dukaja pt. "Starość aksolotla". Jest to cyber-punkowa wizja zagłady kosmicznej, przed którą nielicznym ludziom udaje się umknąć za pomocą… przeskanowania swoich umysłów do sieciFoto: mat. prasowe

"Starość aksolotla" Jacka Dukaja jest pierwszą polską powieścią, która nie ma wersji papierowej. Jest to związane z tematyką samej książki. - To, co przesądza o wartości powieści, jest kompletnie oderwane od formy fizycznej - komentuje autor.
Jacek Dukaj wyjaśnia, że treść książki osnuta jest wokół wątpliwości co do tego, na ile sami możemy rozpoznać siebie i własną tożsamość. - Mam nadzieję, że czytelnicy w pewnym momencie zaczną dokonywać takich operacji na samych sobie, czyli porównywać siebie z teraz z innymi wersjami siebie - zachęca pisarz.
Najważniejszym pytaniem, jak podkreśla Jacek Dukaj, jest tu pytanie o to, kim jest człowiek.

Co sprawia, że pisarz nie ma fanów, a wyznawców? Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadził: Jerzy Sosnowski

Gość: Jacek Dukaj (pisarz)

Data emisji: 10.03.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/iwo

Czytaj także

Wielki talent i szalony język. Ryszard Milczewski-Bruno i jego poezja

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 01:07
Jego utwory śpiewał Marek Grechuta, a on sam jest bohaterem utworu Edwarda Stachury. Kim był Ryszard Milczewski-Bruno? - Był to, jak mówiła legenda, człowiek bardzo niekonwencjonalny, niepokorny, będący trochę na bakier z rzeczywistością - mówi gość "Klubu Trójki" Włodzimierz Kowalewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Grossman i najdłuższa gra wstępna w historii literatury

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 02:54
Dawid Grossman od momentu publikacji książki "Bądź mi nożem" napisał pięć powieści, jednak opisane w niej postaci są dla niego wciąż żywe. - Jest coś takiego nagiego, bezbronnego i zarazem skrajnego w tym romansie epistolarnym, co nadal jest dla mnie istotne - mówi izraelski pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na jego książki się czekało". Wspominamy Tadeusza Konwickiego

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 22:05
- To co charakteryzowało Konwickiego to niezwykła umiejętność indywidualnego przetwarzania rzeczywistości - wspominał zmarłego pisarza i reżysera prof. Przemysław Czapliński.
rozwiń zwiń