Marek Bieńczyk: jestem międzygatunkowym bękartem

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 10:11
Laureat literackiej nagrody Nike powraca ze zbiorem esejów "Jabłko Olgi, stopy Dawida", a w audycji "Klub Trójki" wyznaje: chcę pisać sentymentalnie.
Audio
  • Marek Bieńczyk opowiada o swojej najnowszej książce pt. "Jabłko Olgi, stopy Dawida" (Klub Trójki)
W księgarniach pojawiła się nowa książka Marka Bieńczyka zatytułowana Jabłko Olgi, stopy Dawida
W księgarniach pojawiła się nowa książka Marka Bieńczyka zatytułowana "Jabłko Olgi, stopy Dawida"Foto: Maire/WikimediaCommons

/

"Jabłko Olgi, stopy Dawida" to rozpoznawalna dla miłośników twórczości pisarza mieszanka melancholii i ironii, tematów z kultury wysokiej i popularnej. Obok Prousta i Kundery czytelnik spotyka tu Zinedine’a Zidane’a oraz Marylin Monroe.

- Mam wrażenie że się błąkam, że jestem trochę bękartem międzygatunkowym - stwierdza w audycji Marek Bieńczyk i opowiada o sentymentalizmie w literaturze, którego się boi i przed którym nie ucieka.

Autor książki mówi też o najpopularniejszym angielskim wierszu, barze na Ochocie oraz "niepocieszonym i wesołym zwierzęciu".

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadził: Jerzy Sosnowski
Gość: Marek Bieńczyk (prozaik, eseista, tłumacz)
Data emisji: 19.03.2015
Godzina emisji: 21.07

iwo/fbi

Czytaj także

Wielki talent i szalony język. Ryszard Milczewski-Bruno i jego poezja

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 01:07
Jego utwory śpiewał Marek Grechuta, a on sam jest bohaterem utworu Edwarda Stachury. Kim był Ryszard Milczewski-Bruno? - Był to, jak mówiła legenda, człowiek bardzo niekonwencjonalny, niepokorny, będący trochę na bakier z rzeczywistością - mówi gość "Klubu Trójki" Włodzimierz Kowalewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na jego książki się czekało". Wspominamy Tadeusza Konwickiego

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 22:05
- To co charakteryzowało Konwickiego to niezwykła umiejętność indywidualnego przetwarzania rzeczywistości - wspominał zmarłego pisarza i reżysera prof. Przemysław Czapliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Starość aksolotla". Jacek Dukaj pyta, kim jest człowiek

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 06:14
- Jest to próba wymyślenia testu człowieczeństwa, które obroniłoby się w każdych możliwych warunkach fizycznych - wyjaśnia zamysł swojej nowej książki Jacek Dukaj.
rozwiń zwiń