X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Byłe miasta wojewódzkie - trauma wciąż żywa?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 13:00
- Wystarczy pojechać do Elbląga, Słupska czy Kalisza, żeby zobaczyć, że trauma utraty pozycji stolicy województwa jest żywa do dziś - mówi Edwin Bendyk, publicysta tygodnika "Polityka".
Audio
  • Michał Nogaś rozmawia o byłych polskich miastach wojewódzkich z publicystą Edwinem Bendykiem i dziennikarzem Filipem Springerem (Klub Trójki)
Starówka w Elblągu
Starówka w ElbląguFoto: Wikimedia Commons/CC/Janusz Jurzyk

Jak wyglądają byłe miasta wojewódzkie szesnaście lat po reformie administracyjnej? Jak się w nich żyje? Czy ulegamy stereotypom o Polsce A, B, C, D..? Odpowiedzi na te i wiele, wiele innych pytań szukał będzie przez najbliższe miesiące nasz gość, Filip Springer - pisarz, dziennikarz, fotoreporter.

W "Klubie Trójki" przedstawiliśmy założenia przedsięwzięcia, które Trójka zrealizuje we współpracy z tygodnikiem "Polityka" i Instytutem Reportażu. Projekt potrwa kilkanaście miesięcy, zakończy się publikacją książki wydanej przez wydawnictwo Karakter i na pewno jeszcze nie raz usłyszą Państwo o nim na naszej antenie.

O tym, co mamy na celu i dlaczego przedsięwzięcie pod hasłem "Miasto archipelag" zapowiada się na niezwykle ciekawą przygodę, opowiadamy w audycji.

***

Tytuł audycji : Klub Trójki

Prowadził : Michał Nogaś

Goście: Edwin Bendyk (publicysta tygodnika Polityka, współautor rankingu polskich miast i "Indeksu Jakości Życia mieszkańców miast") oraz Filip Springer (pisarz, dziennikarz, fotoreporter).

Data emisji: 25.03.2015

Godzina emisji: 21.07

fbi/ei

Zobacz więcej na temat: Michał Nogaś POLSKA Trójka

Czytaj także

Detroit, czyli miasto jednorazowego użytku

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 18:00
- To pozycja niezwykle ciekawa, a zarazem przerażająca. Tym bardziej, że napisało ją życie - mówi Michał Nogaś o książce "Detroit. Sekcja zwłok Ameryki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejka po odzież i wielbłądy, czyli moda w PRL

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 13:50
"To nie są moje wielbłądy" Aleksandry Boćkowskiej to wydawnictwo, które przykuje uwagę osób zainteresowanych nie tylko literaturą, lecz także historią i modą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natura wspiera kulturę!

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 11:44
Korespondencja z Paryża - warsztaty graficzne dla dorosłych - potrzeba designu - Dom Bretanii - "Blizny" - kwartalnik Herito - Odyseja # 1 - dni kultury - ethniesy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oszołomienie i duma, czyli Polska na targach Salon du Livre 2015

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 13:34
Trwają największe targi książki w świecie frankofońskim - Salon du Livre 2015. - Jestem oszołomiony - mówił o targach Roman Polański, z którym rozmawiał w Paryżu Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska w strefie euro? Temat powraca przed wyborami

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 18:42
Czy Polska jest gotowa do przyjęcia europejskiej waluty? Jak ten wątek przekłada się na kampanię przed wyborami prezydenckimi? O tym rozmawiali goście "Pulsu Trójki".
rozwiń zwiń