Byłe miasta wojewódzkie - trauma wciąż żywa?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 13:00
- Wystarczy pojechać do Elbląga, Słupska czy Kalisza, żeby zobaczyć, że trauma utraty pozycji stolicy województwa jest żywa do dziś - mówi Edwin Bendyk, publicysta tygodnika "Polityka".
Audio
  • Michał Nogaś rozmawia o byłych polskich miastach wojewódzkich z publicystą Edwinem Bendykiem i dziennikarzem Filipem Springerem (Klub Trójki)
Starówka w Elblągu
Starówka w ElbląguFoto: Wikimedia Commons/CC/Janusz Jurzyk

Jak wyglądają byłe miasta wojewódzkie szesnaście lat po reformie administracyjnej? Jak się w nich żyje? Czy ulegamy stereotypom o Polsce A, B, C, D..? Odpowiedzi na te i wiele, wiele innych pytań szukał będzie przez najbliższe miesiące nasz gość, Filip Springer - pisarz, dziennikarz, fotoreporter.

W "Klubie Trójki" przedstawiliśmy założenia przedsięwzięcia, które Trójka zrealizuje we współpracy z tygodnikiem "Polityka" i Instytutem Reportażu. Projekt potrwa kilkanaście miesięcy, zakończy się publikacją książki wydanej przez wydawnictwo Karakter i na pewno jeszcze nie raz usłyszą Państwo o nim na naszej antenie.

O tym, co mamy na celu i dlaczego przedsięwzięcie pod hasłem "Miasto archipelag" zapowiada się na niezwykle ciekawą przygodę, opowiadamy w audycji.

***

Tytuł audycji : Klub Trójki

Prowadził : Michał Nogaś

Goście: Edwin Bendyk (publicysta tygodnika Polityka, współautor rankingu polskich miast i "Indeksu Jakości Życia mieszkańców miast") oraz Filip Springer (pisarz, dziennikarz, fotoreporter).

Data emisji: 25.03.2015

Godzina emisji: 21.07

fbi/ei

Zobacz więcej na temat: Michał Nogaś POLSKA Trójka

Czytaj także

Detroit, czyli miasto jednorazowego użytku

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 18:00
- To pozycja niezwykle ciekawa, a zarazem przerażająca. Tym bardziej, że napisało ją życie - mówi Michał Nogaś o książce "Detroit. Sekcja zwłok Ameryki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejka po odzież i wielbłądy, czyli moda w PRL

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 13:50
"To nie są moje wielbłądy" Aleksandry Boćkowskiej to wydawnictwo, które przykuje uwagę osób zainteresowanych nie tylko literaturą, lecz także historią i modą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natura wspiera kulturę!

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 11:44
Korespondencja z Paryża - warsztaty graficzne dla dorosłych - potrzeba designu - Dom Bretanii - "Blizny" - kwartalnik Herito - Odyseja # 1 - dni kultury - ethniesy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oszołomienie i duma, czyli Polska na targach Salon du Livre 2015

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 13:34
Trwają największe targi książki w świecie frankofońskim - Salon du Livre 2015. - Jestem oszołomiony - mówił o targach Roman Polański, z którym rozmawiał w Paryżu Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska w strefie euro? Temat powraca przed wyborami

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 18:42
Czy Polska jest gotowa do przyjęcia europejskiej waluty? Jak ten wątek przekłada się na kampanię przed wyborami prezydenckimi? O tym rozmawiali goście "Pulsu Trójki".
rozwiń zwiń