Wojciech Młynarski – artysta, który przyprowadził piosenkę do człowieka

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 22:00
Urodziny Wojciecha Młynarskiego to okazja do rozmowy o jego twórczości. - Zazwyczaj w takich okolicznościach mówi się "Do życzeń dołączamy piosenkę". My do życzeń dołączmy audycję - tak Artur Andrus zapowiada specjalne wydanie "Klubu Trójki".
Audio
  • Audycja z okazji 74. urodzin Wojciecha Młynarskiego (Klub Trójki)
Z okazji urodzin Wojciecha Młynarskiego słuchacze Trójki mogli wysłuchać specjalnej audycji poświęconej twórczości artysty
Z okazji urodzin Wojciecha Młynarskiego słuchacze Trójki mogli wysłuchać specjalnej audycji poświęconej twórczości artystyFoto: Jarosław Kruk/Wikipedia

Dziennikarz rozmawia o twórczości jubilata z poetą Andrzejem Poniedzielskim. - Wojciech Młynarski przyprowadził polską piosenkę do człowieka - stwierdza rozmówca Artura Andrusa.

Wojciech Młynarski otworzył plac Radiowej Trójki w Sopocie

W audycji słyszymy wypowiedzi przyjaciół i współpracowników jednego z najwybitniejszych twórców polskiej piosenki. Opowiadają o tym, co artysta chciał przekazać w swoich tekstach, dla kogo pisał i jaka była jego rola w demontowaniu systemu komunistycznego w Polsce.

Co w piosenkach Wojciecha Młynarskiego było najważniejsze? Na to pytanie odpowiada słuchaczom Trójki sam jubilat.

Benefis Wojciecha Młynarskiego w Trójce - zobacz wideo!>>>

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadził:
Artur Andrus
Goście: Andrzej Poniedzielski (poeta, autor tekstów piosenek), Wiktor Zborowski (aktor), Jerzy Satanowski (kompozytor, dyrygent, reżyser), Jerzy Derfel (kompozytor), Hanna Śleszyńska (aktorka)
Data emisji: 26.03.2015
Godzina emisji: 21.05

iwo/ei

Czytaj także

Akademia Rozrywki

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2007 13:00
W audycji Artura Andrusa przedstawiciele Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego - kabaret Jurki! Zapraszamy! Polecamy! Życzymy przyjemnego odbioru!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akademia Rozrywki

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2007 13:00
Szanowne Panie i równie Szanowni Panowie! Z nieskrywanym entuzjazmem uroczyście oświadczam, że gościem Artura Andrusa w Akademii Rozrywki będzie Kabaret Hrabi!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gala" przedstawia fotorelację z "trójkowego" benefisu Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2011 12:00
Dwutygodnik przypomina benefis, który odbył się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Satanowski o życiu, sztuce, pracy

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2015 22:50
- Muzyka bywa głosem, który nie opowiada czegoś wprost, ale dodaje głębi zdarzeniu. Dlatego próbuję pokazać to, czego nie da się da opowiedzieć słowem czy obrazem - mówił kompozytor Jerzy Satanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Młynarski obowiązkowo - to trzeba zobaczyć!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 15:42
- Próby generalne i dwa pokazy przedpremierowe mamy już za sobą. Wojciech też był z nami, siedział na widowni. Był zadowolony ze spektaklu - mówił w Jedynce Jacek Bończyk.
rozwiń zwiń