Ostatni taki Port Literacki. Wielkie święto poezji nadchodzi

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 02:12
- Nadchodzą trudne czasy dla literatury pięknej i poezji. Potrzebny jest nowy program Portu Literackiego, który pozwoli utrzymać obecny poziom zainteresowania - mówi Artur Burszta.
Audio
  • 20 edycja Portu Literackiego we Wrocławiu (Klub Trójki)
Port Literacki to ponad trzysta publikacji, odkrycia ciekawych, często wybitnych młodych poetów. Koncerty, konkursy, spektakle, a także warsztaty literackie i lekcje w szkołach
Port Literacki to ponad trzysta publikacji, odkrycia ciekawych, często wybitnych młodych poetów. Koncerty, konkursy, spektakle, a także warsztaty literackie i lekcje w szkołachFoto: mat. prasowe festiwalu Port Literacki

Festiwal poezji Fort i Port Literacki obchodzi dwudziestolecie. Rozpoczyna się w piątek we Wrocławiu i potrwa do niedzieli. - Być może nie jest tak, że przychodzą wielotysięczne tłumy, by słuchać poetów, ale ci, którzy uczestniczą w festiwalu to pasjonaci i ludzie, dla których poezja coś znaczy - opowiada poetka Julia Fiedorczuk.

Dlaczego kluczową rolę w festiwalu poetyckim odegrał nauczyciel z technikum górniczego? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której goście Trójki tłumaczą też, dlaczego tegoroczna edycja jest ostatnia w swoim rodzaju.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: Artur Burszta (twórca festiwalu Fort i Port Literacki), Julia Fiedorczuk (poetka, tłumaczka, krytyk literacki), Marcin Sendecki (poeta)

Data emisji: 22.04.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/ei

 

Czytaj także

Zalew tandety i głupoty szkodzi kulturze. Co się zgubiło?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 04:31
- Twierdzę, że jest fajnie i zabawnie, bo kultura jest wielobarwna, tylko jest w niej za dużo tandety. Gdzieś się zgubił ten środek, jak mi się wydaje - opowiada autor książki "Kupa kultury", Leszek Bugajski. Na temat kondycji współczesnej kultury rozmawialiśmy z pisarzem w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hans Christian Andersen - ponownie odkryty

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 11:30
Hans Christian Andersen prowadził dziennik od 20 roku życia. Z 4500 stron druku autorka przekładu, Bogusława Sochańska, wybrała ponad siedemset.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Port Literacki po raz dwudziesty

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 09:00
Obchodzący w tym roku dwudziestolecie Port Literacki zaprasza na trzydniową podróż po najważniejszych wydarzeniach i projektach z całej swojej historii.
rozwiń zwiń