S. Małgorzata Chmielewska o potrzebie łatania świata i buncie

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 01:22
- Uważam, że każdy z nas po to zostaje wezwany, by ten świat łatać, malować na kolorowo, czyścić brudne szyby, by pokazało się światło - mówi siostra Małgorzata Chmielewska.
Audio
  • Rozmowa z siostrą Małgorzatą Chmielewską (Klub Trójki)
- Jeśli w locie łapiemy bułki pomiędzy posiłkami, nie jesteśmy w stanie usiąść spokojnie i zjeść, to znaczy że w nas jest bałagan. To nie prawda, że nie mamy czasu - mówi siostra Małgorzata Chmielewska
- Jeśli w locie łapiemy bułki pomiędzy posiłkami, nie jesteśmy w stanie usiąść spokojnie i zjeść, to znaczy że w nas jest bałagan. To nie prawda, że nie mamy czasu - mówi siostra Małgorzata ChmielewskaFoto: Wydawnictwo W drodze Sp. z o.o.

Jak opowiada przełożona wspólnoty "Chleb Życia", każdy z nas jest pełen rozdarć wewnętrznych. - Jeśli te ciemne dziury zapełnimy dobrocią i miłością, harmonizujemy świat w sobie, to automatycznie wokół nas wszystko zaczyna się układać. Zewnętrzny rytm życia w postaci stałej pory posiłków, pory pracy itp. porządkuje nas. Bo wcale nie jest obojętne, jak żyjemy - uważa s. Chmielewska.

Siostra dodaje, że to my stwarzamy chaos i przerzucamy go na otoczenie. W rozmowie wyjaśniła w jaki sposób poznaje człowieka "pocerowanego" oraz przekonywała o potrzebie kultywowania w nas buntu. Opowiedziała też, w jakich momentach przeklina i czy grzeszy.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk

Gość: siostra Małgorzata Chmielewska (siostra zakonna, przełożona wspólnoty "Chleb Życia", autorka książki "Cerownie życia")

Data emisji: 30.04.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/ei

Czytaj także

Upokarzanie - jedna z największych polskich tradycji?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 03:34
- My w Polsce nie zdajemy sobie sprawy, że może być inaczej. Utraciliśmy wyobraźnię społeczną i wydaje nam się, że musimy akceptować to, co jest - mówi prof. Andrzej Szahaj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wykrzycz złe emocje i oczyść duszę!

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 13:17
W audycji "Instrukcja obsługi człowieka" rozmawiamy z Alicją Konopko-Ulaniecki, która prowadzi warsztaty z uwalniania blokad energetycznych ciała.
rozwiń zwiń