X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

S. Małgorzata Chmielewska o potrzebie łatania świata i buncie

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 01:22
- Uważam, że każdy z nas po to zostaje wezwany, by ten świat łatać, malować na kolorowo, czyścić brudne szyby, by pokazało się światło - mówi siostra Małgorzata Chmielewska.
Audio
  • Rozmowa z siostrą Małgorzatą Chmielewską (Klub Trójki)
- Jeśli w locie łapiemy bułki pomiędzy posiłkami, nie jesteśmy w stanie usiąść spokojnie i zjeść, to znaczy że w nas jest bałagan. To nie prawda, że nie mamy czasu - mówi siostra Małgorzata Chmielewska
- Jeśli w locie łapiemy bułki pomiędzy posiłkami, nie jesteśmy w stanie usiąść spokojnie i zjeść, to znaczy że w nas jest bałagan. To nie prawda, że nie mamy czasu - mówi siostra Małgorzata ChmielewskaFoto: Wydawnictwo W drodze Sp. z o.o.

Jak opowiada przełożona wspólnoty "Chleb Życia", każdy z nas jest pełen rozdarć wewnętrznych. - Jeśli te ciemne dziury zapełnimy dobrocią i miłością, harmonizujemy świat w sobie, to automatycznie wokół nas wszystko zaczyna się układać. Zewnętrzny rytm życia w postaci stałej pory posiłków, pory pracy itp. porządkuje nas. Bo wcale nie jest obojętne, jak żyjemy - uważa s. Chmielewska.

Siostra dodaje, że to my stwarzamy chaos i przerzucamy go na otoczenie. W rozmowie wyjaśniła w jaki sposób poznaje człowieka "pocerowanego" oraz przekonywała o potrzebie kultywowania w nas buntu. Opowiedziała też, w jakich momentach przeklina i czy grzeszy.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk

Gość: siostra Małgorzata Chmielewska (siostra zakonna, przełożona wspólnoty "Chleb Życia", autorka książki "Cerownie życia")

Data emisji: 30.04.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/ei

Czytaj także

Upokarzanie - jedna z największych polskich tradycji?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 03:34
- My w Polsce nie zdajemy sobie sprawy, że może być inaczej. Utraciliśmy wyobraźnię społeczną i wydaje nam się, że musimy akceptować to, co jest - mówi prof. Andrzej Szahaj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wykrzycz złe emocje i oczyść duszę!

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 13:17
W audycji "Instrukcja obsługi człowieka" rozmawiamy z Alicją Konopko-Ulaniecki, która prowadzi warsztaty z uwalniania blokad energetycznych ciała.
rozwiń zwiń