X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poglądy Jana Karskiego wciąż aktualne

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 03:14
- Jan Karski przez większość swojego życia uważał, że próba opowiedzenia światu o tym, czym był Holokaust z punktu widzenia naocznego świadka, była nieudana i poniósł klęskę - mówi Sławomir Grünberg.
Audio
  • Człowiek, który próbował powstrzymać zagładę (Klub Trójki)
Film Jan Karski i władcy ludzkości wszedł na ekrany polskich kin 24 kwietnia
Film "Jan Karski i władcy ludzkości" wszedł na ekrany polskich kin 24 kwietniaFoto: Kino Świat/mat. prasowe

Reżyser dodaje, że choć Jana Karskiego wysłuchali wielcy tego świata, to nie wierzyli bądź nie chcieli uwierzyć w to, co mówił. Właśnie z tego powodu, jak mówi Sławomir Grünberg, w filmie "Karski i władcy ludzkości" jest tak dużo "drastycznych materiałów archiwalnych". - Dobrze, by widz miał świadomość tego, co się wtedy działo. Tym bardziej, że z podobnymi rzeczami mamy do czynienia również dzisiaj, np. w Syrii - opowiada gość Trójki.

Jan Karski - serwis specjalny Polskiego Radia >>>
Jan Karski bezskutecznie próbował odmienić los Żydów w czasie II wojny światowej. - Jest uosobieniem tego, co najlepsze w polskości. To człowiek, który nie bał się mówić rzeczy niewygodnych także o swoim narodzie - podkreśla Jan Niebudek, który wraz z gośćmi zastanawia się również nad tym, dlaczego poglądy Jana Karskiego są aktualne również dzisiaj.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Jan Niebudek

Goście: Sławomir Grünberg (reżyser i dokumentalista), prof. Paweł Machcewicz (dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku)

Data emisji: 7.05.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/mk

Czytaj także

"Tajne państwo", czyli jak Jan Karski wstrząsnął Ameryką

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 04:10
O Janie Karskim mówi się, że próbował zatrzymać zagładę europejskich Żydów. Niestety, nieskutecznie. W 1942 roku starał się obudzić sumienie wielu narodów i skłonić je do podjęcia jakichkolwiek kroków, które mogłyby pomóc w uratowaniu milionów ludzi. O tym niezwykłym człowieku rozmawialiśmy w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na przekór obchodom. Jan Karski, któremu uwierzył cały świat

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 04:18
Sztuka "Karskiego Historia Nieprawdziwa", która przełamuje schematy, może wprawić w zdumienie. - Ten dramat pokazuje jak marzycielska, a zarazem nierealna była idea Jana Karskiego - mówi Julia Mark.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co znaczył w Polsce rok Karskiego?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 19:00
Mamy za sobą rok Jana Karskiego. Czy jego obchody zmieniły coś w postrzeganiu tej postaci w Polsce? Czy wiemy więcej o autorze "Tajnego państwa"?
rozwiń zwiń