Polski problem z zaufaniem. Jak je pielęgnować?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 03:04
- Zaufanie jest cechą, która rozwija się całe życie i jest to coś, na co nie można machnąć ręką - mówi psycholożka Aleksandra Denst-Sadura.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Anna Cieplak podkreśla, że budowanie zaufania to wchodzenie w dialog z drugą osobą. - W Polsce, patrząc choćby na przestrzeń publiczną widać, że mamy problem z zaufaniem, bo odgradzamy się. Może to wynikać z wielu powodów, a jednym z nich jest to, że nie jesteśmy w stanie wyjść do sąsiada, który jest trochę inny - opowiada terapeutka.

Postawa otwartości i zaciekawienia, zdaniem gości, jest budowaniem mentalnej przestrzeni, która pozwala wejść w dialog. - By zaufać innym, najpierw musimy zaufać sobie. Musimy mieć bazę, by otworzyć się na świat i zrobić kroki, które prowadzą nas do dojrzałości - mówi Aleksandra Denst-Sadura. W audycji goście Trójki podpowiadają też m.in. jak wypracować większe zaufanie w społeczeństwie.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: Anna Cieplak (prowadzi warsztaty artystyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży, napisała dla nich książkę "Zaufanie"), Aleksandra Denst-Sadura (psycholożka)

Data emisji: 13.05.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/ei

Czytaj także

Zrozumieć mężczyzn w czasach, gdy stało się to niemożliwe?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 03:41
- Wydaje mi się, że główną przyczyną męskich frustracji jest utrata smaku życia, bo nie mamy czasu, jesteśmy zagonieni, przemęczeni, niedospani - uważa psycholog Benedykt Peczko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta w męskim świecie pracy i władzy

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 01:03
- Nie chcemy wchodzić na teren walki między płciami. Zależy nam, by ludzie szanowali inności i dostrzegali kompatybilność - mówi Elżbieta Zubrzycka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Upokarzanie - jedna z największych polskich tradycji?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 03:34
- My w Polsce nie zdajemy sobie sprawy, że może być inaczej. Utraciliśmy wyobraźnię społeczną i wydaje nam się, że musimy akceptować to, co jest - mówi prof. Andrzej Szahaj.
rozwiń zwiń