X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najbardziej demokratyczne instytucje, które zachęcają do czytania

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 05:23
- Dzisiejsze biblioteki nie są miejscem, gdzie się tylko wypożycza książki. To centra kultury, które dają mieszkańcom bezpłatny dostęp do dóbr kultury - mówi Anna Andrzejkiewicz.
Audio
  • Dlaczego biblioteki są tak ważne? (Klub Trójki)
Z badań amerykańskich socjologów wynika, że dzieci, które czytają książki znacznie bardziej świadomie korzystają z nowych technologii. Ci, którzy nie czytają traktują internet i nowości technologiczne jako gadżet i zabawę
Z badań amerykańskich socjologów wynika, że dzieci, które czytają książki znacznie bardziej świadomie korzystają z nowych technologii. Ci, którzy nie czytają traktują internet i nowości technologiczne jako gadżet i zabawęFoto: pixabay

Biblioteka to jedyne takie miejsce, które daje powszechny, bezpłatny i nieograniczony dostęp do kultury wysokiej jakości. - Wypożyczalnie książek są łącznikiem do życia społecznego. Są najbardziej demokratycznymi instytucjami, w których dostęp do kultury nie jest ograniczony żadnymi barierami - mówi Krzysztof Dąbkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki w Olsztynie.

Goście w studiu podkreślają, że w dobie zmian technologicznych i nowych mediów biblioteki pozostały tym, czym zawsze były - miejscem, w którym ludzie są zarażani chęcią czytania książek. - Osoba czytająca jest bardziej odważna, bardziej świadoma siebie - podkreśla Krzysztof Dąbkowski.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: Anna Andrzejkiewicz (dyrektor Biblioteki Publicznej w Kałuszynie), Krzysztof Dąbkowski (dyrektor Miejskiej Biblioteki w Olsztynie), Małgorzata Piekarska (dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle)

Data emisji: 25.05.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/mk

Czytaj także

Hans Christian Andersen - ponownie odkryty

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 11:30
Hans Christian Andersen prowadził dziennik od 20 roku życia. Z 4500 stron druku autorka przekładu, Bogusława Sochańska, wybrała ponad siedemset.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni taki Port Literacki. Wielkie święto poezji nadchodzi

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 02:12
- Nadchodzą trudne czasy dla literatury pięknej i poezji. Potrzebny jest nowy program Portu Literackiego, który pozwoli utrzymać obecny poziom zainteresowania - mówi Artur Burszta.
rozwiń zwiń