Andrzej Turski - znakomity dziennikarz w trudnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 02:45
Andrzej Turski pracę w Polskim Radiu zaczynał od... parzenia kawy. Dzięki niemu w czasie stanu wojennego została reaktywowana Trójka. - Choć przyszło mu funkcjonować w trudnych czasach, wydaje mi się, że sobie poradził - mówi Anna Morawska.
Audio
  • Rozmowa na temat Andrzeja Turskiego (Klub Trójki)
Andrzej Turski we wspomnieniach rodziny i współpracowników pozostaje jednocześnie cudownym facetem i człowiekiem z trudnym charakterem. Prawdę o nim ukazuje książka 7dni. Świat Andrzeja Turskiego
Andrzej Turski we wspomnieniach rodziny i współpracowników pozostaje jednocześnie "cudownym facetem" i człowiekiem z "trudnym charakterem". Prawdę o nim ukazuje książka "7dni. Świat Andrzeja Turskiego"Foto: PAP/TVP/Jan Bogacz

Legenda Trójki powstała, co przypomina Jerzy Sosnowski, w latach 70. XX wieku. Stan wojenny mógł doprowadzić do upadku programu, jednak dzięki Andrzejowi Turskiemu tak się nie stało. - Trójka w pewnym sensie stała się radiem młodzieżowym, bo z taką redakcją przyszedł tu Andrzej. Nastawiono się na młodych słuchaczy, prezentowano dużo muzyki, a do Turskiego przychodził m.in. Zbigniew Hołdys - opowiada współautorka książki "7 dni. Świat Andrzeja Turskiego".

Andrzej Turski w Polskim Radiu - wyjątkowe nagrania i zdjęcia >>>

Anna Morawska ujawnia, w jakich momentach redaktor radiowy i telewizyjny potrafił przekląć i co najbardziej go oburzało. W książce "7 dni. Świat Andrzeja Turskiego" pojawiły się również opowieści, dotyczące życia prywatnego dziennikarza napisane przez Urszulę Chincz - córkę bohatera książki. Jaki miał charakter oraz jaki był w życiu zawodowym i prywatnym? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Andrzej Turski patronem studia emisyjnego radiowej Trójki >>>

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Jerzy Sosnowski

Gość: Anna Morawska (dziennikarka, "telewizyjna córka" Andrzeja Turskiego, współautorka wraz z Urszulą Chincz książki "7 dni. Świat Andrzeja Turskiego")

Data emisji: 26.05.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/mk

Czytaj także

"Radio to sztuka słuchania". Wspomnienie o Andrzeju Turskim

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 18:31
Ta historia zaczęła się w latach 60. Radio brzmiało wtedy inaczej niż dziś. I nie chodzi o przekazywane treści czy jakość dźwięku. Przede wszystkim o formę i kształt audycji. Większość z nich nie była nadawana na żywo. Zmiana dokonała się na początku lat 70. za sprawą dwóch ludzi. Jednym z nich był Andrzej Turski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Michniewicz, Marek Niedźwiecki i Hirek Wrona wspominają Andrzeja Turskiego (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 12:00
- Z góry przepraszam moich wszystkich szefów, ale to był najlepszy szef i nie wyobrażam sobie lepszego - przyznała Beata Michniewicz, dziennikarka Programu III Polskiego Radia podczas uroczystości nadania studiu Trójki imienia Andrzeja Turskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciecha Gąssowskiego i Andrzeja Turskiego połączyła muzyka

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 12:00
- Poznałem go w warszawskim klubie Stodoła, ale to była jeszcze ta dawna Stodoła… Andrzej grał wtedy w zespole Chochoły, na tak zwanej gitarze rytmicznej - wspominał znanego dziennikarza wokalista i kompozytor - Wojciech Gąssowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Perfect na wyjątkowej uroczystości w Trójce (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 13:11
Zespół Perfect wystąpił na uroczystości nadania studiu emisyjnemu M2 imienia byłego redaktora naczelnego Trójki, Andrzeja Turskiego. Na scenie gościnnie pojawiła się także Patrycja Markowska.
rozwiń zwiń