X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

DDA i rodzina jak teatr. Dramaty dzieci alkoholików

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 04:29
- DDA to nie choroba, którą możemy jednoznacznie zdiagnozować. Jest to zespół cech, strategii i sposobów, których uczy się dziecko, wzrastające w rodzinie z problemem alkoholowym - mówi Cezary Biernacki.
Audio
  • Dramaty dorosłych dzieci alkoholików (Klub Trójki)
Nie czuć, nie widzieć, nie słyszeć i nie mówić - tak brzmi skrypt DDA, Dorosłych Dzieci Alkoholików
Nie czuć, nie widzieć, nie słyszeć i nie mówić - tak brzmi skrypt DDA, Dorosłych Dzieci AlkoholikówFoto: Pixabay

Anna Maria Seweryńska dodaje, że nikt nie ma wątpliwości, że są alkoholicy. Oni często mają dzieci, które dorastają i stają się dorosłymi dziećmi alkoholików. - Alkoholik stanowi osobę, wokół której wszytko się kręci, on jest tym najważniejszym w domu i na niego zawsze zwracamy uwagę, jemu niesiemy pomoc. Ale o ofiarach mówi się zdecydowanie mniej - komentuje Cezary Biernacki.

Anna Maria Seweryńska tłumaczy, że naturalną strategią ukrycia tego, co wstydliwe i kojarzy się z odrzuceniem, lękiem jest zakładanie maski, udawanie kogoś innego. - Główną rolą, spinającą taki dom jest bohater, dziecko, które przejmuje role rodziców i np. opiekuje się młodszym rodzeństwem, chroni cierpiącą matkę przed strasznym ojcem, tuszuje sprawy, związane z piciem. Ciągle jest wzorem i wizytówką, pokazującą, że w domu jest wszystko w porządku; rewelacyjnie się uczy, jest gwiazdą klasy, ale jest to kolos na glinianych nogach, bo ma niskie poczucie własnej wartości - opowiadają terapeuci.

Innymi rolami są kozioł ofiarny, maskotka. Z dźwięku dowiesz się na czym polega dramat tych osób.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: Anna Maria Seweryńska i Cezary Biernacki (terapeuci ze Stowarzyszenia OD-DO)

Data emisji: 10.06.2015

Godzina emisji: 21.07

sm

Czytaj także

Usiłowanie prowadzenia auta po pijanemu może być karane

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 22:00
- Miałem taki dzień, że koledzy chcieli, żebym ich woził i pili w samochodzie. Po jakimś czasie zacząłem z nimi pić. Wracaliśmy do domu, policja chciała mnie zatrzymać. Nie zatrzymałem się, zacząłem uciekać - mówi bohater audycji "Radio alkomat" .
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zaopiekujcie się moją siostrą..."

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 19:00
- Nigdy wcześniej nie myśleliśmy, żeby zostać rodziną zastępczą, nie mieliśmy takich planów - tak zaczyna się opowieść pani Kasi o trudnym wyborze i niespodziewanej miłości...
rozwiń zwiń