Survival po polsku. Po co nam sztuka przetrwania?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 01:11
- Chciałbym, by surwiwalowiec dochodził do takiego momentu, kiedy nie czuje się bezradny - mówi specjalista od metod przetrwania Krzysztof Kwiatkowski.
Audio
  • Czy jest nam dziś potrzebna sztuka przetrwania? Rozmowa z Krzysztofem Kwiatkowskim, prezesem Stowarzyszenia "Polska Szkoła Surwiwalu" (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Flickr/Boudewijn Berends

Autor książki z Trójkowym Znakiem Jakości "Survival po polsku" zwraca uwagę na problem, o którym od dawna pisze światowa psychologia. Jest nim wyuczona bezradność. - Kiedy coś się dzieje, czekamy na rozwiązanie, które do nas przyjdzie ze strony rozmaitych służb specjalnych albo zwykłej karetki - mówi Krzysztof Kwiatkowski. Jak dodaje, sytuacje tego typu odnoszą się do powodzi i innych przypadków losowych.

W czasie rozmowy wyjaśniamy, dlaczego warto słuchać instrukcji stewardess w samolocie i czy bycie przygotowanym na najgorsze oznacza życie w ciągłym napięciu...

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Krzysztof Kwiatkowski (pedagog, instruktor ratownictwa, prezes Stowarzyszenia "Polska Szkoła Surwiwalu", autor książki "Survival po polsku")
Data emisji: 30.06.2015
Godzina emisji: 21.07

sm/iwo

Czytaj także

Susze, powodzie, upały. Grozi nam nagła zmiana klimatu?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 03:51
- Obecnie wchodzimy w okres nagłej zmiany klimatu, a to oznacza wykładniczy wzrost temperatur z dekady na dekadę. Chodzi o zmiany, które narastają coraz szybciej - mówi biolog dr Guy McPherson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie pozwól, by oceany stały się plamami śmieci!

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 13:57
8 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Oceanów. – Zapominamy o oceanach i często ich nie doceniamy. Jednocześnie mamy ogromny wpływa na to, co się dzieje z ich wodami – mówi Małgorzata Kosowska, koordynatorka obchodów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Papież mówi o totalnej zmianie myślenia"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 15:30
- W ekologicznej encyklice papież zwraca uwagę, że człowiek dokonuje koszmarnych rzeczy z planetą - zauważa o. Paweł Krupa, dominikanin.
rozwiń zwiń