X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Survival po polsku. Po co nam sztuka przetrwania?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 01:11
- Chciałbym, by surwiwalowiec dochodził do takiego momentu, kiedy nie czuje się bezradny - mówi specjalista od metod przetrwania Krzysztof Kwiatkowski.
Audio
  • Czy jest nam dziś potrzebna sztuka przetrwania? Rozmowa z Krzysztofem Kwiatkowskim, prezesem Stowarzyszenia "Polska Szkoła Surwiwalu" (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Flickr/Boudewijn Berends

Autor książki z Trójkowym Znakiem Jakości "Survival po polsku" zwraca uwagę na problem, o którym od dawna pisze światowa psychologia. Jest nim wyuczona bezradność. - Kiedy coś się dzieje, czekamy na rozwiązanie, które do nas przyjdzie ze strony rozmaitych służb specjalnych albo zwykłej karetki - mówi Krzysztof Kwiatkowski. Jak dodaje, sytuacje tego typu odnoszą się do powodzi i innych przypadków losowych.

W czasie rozmowy wyjaśniamy, dlaczego warto słuchać instrukcji stewardess w samolocie i czy bycie przygotowanym na najgorsze oznacza życie w ciągłym napięciu...

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Krzysztof Kwiatkowski (pedagog, instruktor ratownictwa, prezes Stowarzyszenia "Polska Szkoła Surwiwalu", autor książki "Survival po polsku")
Data emisji: 30.06.2015
Godzina emisji: 21.07

sm/iwo

Czytaj także

Susze, powodzie, upały. Grozi nam nagła zmiana klimatu?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 03:51
- Obecnie wchodzimy w okres nagłej zmiany klimatu, a to oznacza wykładniczy wzrost temperatur z dekady na dekadę. Chodzi o zmiany, które narastają coraz szybciej - mówi biolog dr Guy McPherson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie pozwól, by oceany stały się plamami śmieci!

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 13:57
8 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Oceanów. – Zapominamy o oceanach i często ich nie doceniamy. Jednocześnie mamy ogromny wpływa na to, co się dzieje z ich wodami – mówi Małgorzata Kosowska, koordynatorka obchodów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Papież mówi o totalnej zmianie myślenia"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 15:30
- W ekologicznej encyklice papież zwraca uwagę, że człowiek dokonuje koszmarnych rzeczy z planetą - zauważa o. Paweł Krupa, dominikanin.
rozwiń zwiń