X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyskryminowani czy zapomniani? Cichy powrót taty

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 03:07
Czy ojcowie w Polsce, szczególnie po rozwodach, są dyskryminowani? - Wydaje mi się, że może się tak zdarzać, ale nie powiedziałbym, że większość ojców jest dotkniętych dyskryminacją - mówi prawnik Michał Kubalski.
Audio
  • Dyskusja na temat roli i sytuacji ojca po rozwodzie (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

W większości przypadków po rozpadzie małżeństwa dzieci pozostają z matką. Badania z zeszłego roku, autorstwa dr Macieja Domańskiego z Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości pokazują, że na 160 spraw w 88 proc. przypadków tak właśnie było - dzieci zostały z mamą, a nie tatą. – W tym samym badaniu możemy przeczytać, że w ponad 60 proc. przypadków takie orzeczenie jest zgodne z wolą ojca - dodaje prawnik z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Tymczasem zdaniem mediatora Roberta Bocha problem może leżeć w normach społecznych. Założenie, że mama jest świetnym rodzicem, a tata złym jest krzywdzące i może wpływać na orzekanie sądów. - Mamy przed sobą długą drogę, jeśli chodzi o zmianę norm społecznych. To nie dzieje się w rok, dwa, a jest to proces - mówi mediator.

W programie rozmawialiśmy o szkodliwości automatycznych rozwiązań w sprawach rodzinnych. Goście Dariusza Bugalskiego przytoczyli również przykłady regulacji z innych krajów.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: Robert Boch (mediator), Michał Kubalski (prawnik z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich)

Data emisji: 8.07.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/ei

Czytaj także

Bohaterowie dzieciństwa. Gdzie oni są?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 10:40
W kolejnym odcinku audycji "Trójka pod Księżycem" wróciliśmy do książkowych bohaterów naszego dzieciństwa. Zapytaliśmy, kim dla nas byli i co nam po nich zostało.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DDA i rodzina jak teatr. Dramaty dzieci alkoholików

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 04:29
- DDA to nie choroba, którą możemy jednoznacznie zdiagnozować. Jest to zespół cech, strategii i sposobów, których uczy się dziecko, wzrastające w rodzinie z problemem alkoholowym - mówi Cezary Biernacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cicha rewolucja. Coraz więcej taty w życiu dziecka

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 01:10
- Zmieniają się oczekiwania odnośnie do roli ojca, bo młodzi ludzie dzisiaj chcieliby, by wyglądało to trochę inaczej niż w pokoleniu ich rodziców - mówi Agata Chełstowska.
rozwiń zwiń