X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europejskie dziedzictwo, z którego powinniśmy być dumni

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 03:10
- Europejskie Dni Dziedzictwa mają przede wszystkim integrować społeczność lokalną, która powinna poczuć, że zabytki, które mamy wokół siebie, są nasze i mamy z nich być dumni - mówi Wioletta Łabuda-Iwaniak z Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
Audio
  • Dyskusja na temat Europejskich Dni Dziedzictwa (Klub Trójki)
Akcją towarzyszącą tegorocznym Europejskim Dniom Dziedzictwa jest kampania Chroniąc zabytki - wybierasz przyszłość. Inicjatorzy przedsięwzięcia przekonują, że wiele skarbów, dotyczących przeszłości możemy znaleźć w rodzinnych albumach fotograficznych czy na strychach
Akcją towarzyszącą tegorocznym Europejskim Dniom Dziedzictwa jest kampania "Chroniąc zabytki - wybierasz przyszłość". Inicjatorzy przedsięwzięcia przekonują, że wiele skarbów, dotyczących przeszłości możemy znaleźć w rodzinnych albumach fotograficznych czy na strychachFoto: stocksnap.io/Paulina Fornalczyk

Odbywające się we wrześniu po raz 23. w Polsce Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. Europejskie Dni Dziedzictwa są największym w Europie projektem społeczno-edukacyjnym, a także najważniejszym świętem zabytków kultury Starego Kontynentu.

- Tegorocznym tematem przewodnim jest utracone dziedzictwo, na kanwie 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. To trudny temat. Zależy nam nie tylko na pokazaniu zniszczonych obiektów czy zrabowanych dzieł sztuki, ale również bliski nam jest aspekt społeczny, jakim jest rodzina. Kierujemy uwagę na to, co mamy na strychach czy w piwnicy - podkreśla Wioletta Łabuda-Iwaniak. Jak dodaje, jest to impuls do tego, by poznawać przeszłość i czerpać z niej jak najwięcej.

Goście Dariusza Bugalskiego opowiedzieli również o tym, dlaczego u podstaw tego wydarzenia leży ludzka ciekawość oraz jak można zaczarować zabytki.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Wioletta Łabuda-Iwaniak (Narodowy Instytut Dziedzictwa), Katarzyna Zarzycka (historyk sztuki, autorka projektów kulturalnych, m.in. "Sztuki na kółkach")
Data emisji: 16.09.2015
Godzina emisji: 21.07

sm/ei

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa

Czytaj także

Ostatnia Grenada? Historie Bazaru Różyckiego

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 00:35
- Wszystko, co dotyczy Bazaru Różyckiego, jest przysypane kurzem. Zarówno istota tego, co się tam działo, jak i jego znaczenie społeczne - uważa reporter Marek Miller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sierpień 1980 i Solidarność, czyli początek wolnej Polski

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 04:23
- Sierpień 1980 to był ogromny sukces społeczeństwa i Polaków. Dla władzy była to klęska i ogromny problem - mówi historyk prof. Andrzej Friszke.
rozwiń zwiń