Kangury, mango i słońce. Marek Niedźwiecki na Antypodach

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 14:00
- Australijczycy są uśmiechnięci, życzliwi i pomocni. Może wynika to z większej ilości słońca i najlepszego mango na świecie... - opowiada Marek Niedźwiecki, autor książki "Australijczyk".
Audio
  • Marek Niedźwiecki opowiada o książce "Australijczyk" i fascynacji Antypodami (Klub Trójki)
Marek Niedźwiecki odpowiada w audycji na pytanie, kiedy w najbliższej przyszłości znowu wybiera się do Australii
Marek Niedźwiecki odpowiada w audycji na pytanie, kiedy w najbliższej przyszłości znowu wybiera się do AustraliiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wyd. Wielka Litera Wyd. Wielka Litera

Marek Niedźwiecki fascynuje się Antypodami od pierwszej podróży na ten kontynent 20 lat temu. Od tego czasu nosił się z zamiarem napisania książki, która mogłaby być ciekawa dla polskiego czytelnika. - Wtedy wymyśliłem sobie, że będzie ona nosiła tytuł "Drzewa Australii" i składać się na nią będą wyłącznie zdjęcia, ale kto by to chciał kupić? - wspomina dziennikarz.

Ostatecznie powstała książka "Australijczyk". Australia jest tu widziana oczami Polaka, który wyjechał z Polski w środku zimy, a trafił w środek lata. - To coś niewiarygodnego i pięknego - mówi Marek Niedźwiecki.

Jaka była droga Marka Niedźwieckiego na Antypody? Jak można odbierać Australię zmysłami? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Katarzyna Borowiecka

Gość: Marek Niedźwiecki (dziennikarz Trójki, autor książki "Australijczyk")

Data emisji: 5.11.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/fbi

Czytaj także

Świetlicki, Snyder i Niedźwiecki. Wyjątkowe rozmowy w "Klubie Trójki”

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 14:57
Znakomicie zapowiadają się trzy najbliższe wydania "Klubu Trójki", czyli sztandarowej, wieczornej audycji publicystycznej Programu 3 Polskiego Radia. 3, 4 i 5 listopada gośćmi Jerzego Sosnowskiego, Dariusza Bugalskiego i Katarzyny Borowieckiej będą - odpowiednio - Marcin Świetlicki, Timothy Snyder i Marek Niedźwiecki. Początek wszystkich audycji - jak zwykle o godz. 21.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziki i nieokrzesany Daniel Craig w "Spectre"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 15:30
- Daniel Craig jako Bond to facet, który bije ludzi, a nie paraduje w smokingu - uważa Michał Walkiewicz, krytyk filmowy i redaktor naczelny portalu Filmweb.pl.
rozwiń zwiń