X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Firma, w której pracownik sam ustala pensję. Utopia czy przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 01:21
- Nie potrzeba kontroli, żeby osiągać wyniki. Rozkazywanie nie jest kluczem do tego, by pracownicy robili dobre rzeczy - mówi radca prawny Jacek Wiśniewski.
Audio
  • Firma bez spotkań dyrektorskich i planu. Rozmowa o książce Frederica Laloux "Pracować inaczej" (Klub Trójki)
Samozarządzanie oraz pełnia życia, czyli branie psychologicznej odpowiedzialności z swoje decyzje w pracy to jedne z kluczy do osiągnięcia sukcesu wg Frederica Laloux
Samozarządzanie oraz pełnia życia, czyli branie psychologicznej odpowiedzialności z swoje decyzje w pracy to jedne z kluczy do osiągnięcia sukcesu wg Frederica LalouxFoto: Glow Images/East News

Książka Frederica Laloux "Pracować inaczej" wyraża tęsknotę wielu z nas, przepracowanych pracowników niedobrze zarządzanych firm. Tytuł oryginału to "Reinventing Organizations". - Opisane w książce firmy są w stanie ciągłej zmiany, którą sami kontrolują. Nikt nie narzuca nowych rozwiązań, bo dzieją się one same - opowiada Jacek Wiśniewski, dyrektor Domu Maklerskiego Raiffeisen Bank Polska S.A.

Takie organizacje nie mają kierowników projektów czy spotkań dyrektorskich, a zarządzanie nimi uległo radykalnemu uproszczeniu. Nie istnieją plany i budżety, jest pełna jawność informacji, a wynagrodzenia są ustanawiane przez pracowników. Opisane schematy działają w małych i dużych firmach, różnorodnych branżach i na wszystkich kontynentach. - Przyjmuje się, że jest kilka sektorów, które wymagają ścisłej kontroli, bo są strategiczne i związane z bezpieczeństwem. Jednym z nich jest branża energetyczna, o której także pisze w swojej książce Laloux - opowiada Jarosław Chybicki, psycholog biznesu.

W jaki sposób działają firmy, opisane przez Laloux? Jakie są korzyści z tego typu organizacji? Co opisane w "Pracować inaczej" firmy mają wspólnego z kolorami? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: Jacek Wiśniewski (radca prawny, doradca podatkowy, dyrektor Domu Maklerskiego Raiffeisen Broker), Jarosław Chybicki (psycholog biznesu i nauczyciel uważności)

Data emisji: 17.11.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/ei

Czytaj także

Choć pracują, to im nie wystarcza. Ubodzy po polsku

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 04:43
- Ubóstwo zwykle kojarzy nam się z cechą osób, które są niezaradne na rynku pracy, nie pracują, bądź pochodzą ze środowisk zaniedbanych, a okazuje się, że jest to również cecha osób pracujących - mówi Agnieszka Kamińska z Instytutu Badań Strukturalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy prekariusze pójdą za populistami?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 10:19
Prekariat to nowa, globalna klasa ludzi, którzy muszą się utrzymać z prac niskiej jakości: niepewnych, tymczasowych, słabo płatnych, bez zabezpieczeń i perspektyw awansu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co Bóg zrobił szympansom i inne pytania Jerzego Sosnowskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 23:23
Czy niewiara może być równie obolała jak wiara? Czy Duch Święty jest duchem stadionowym? I czy Hiob miał rację, mając pretensję do Boga? Nad tym wszystkim zastanawia się Jerzy Sosnowski w książce "Co Bóg zrobił szympansom?".
rozwiń zwiń