X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bliżej siebie, czyli o jedzeniu, które lepiej smakuje

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 04:27
Czy wspólnie jedzone posiłki lepiej smakują? Tak uważa Susan Pinker, autorka "Efektu wioski". - Potrzebujemy dostawać znaki, że jesteśmy ważną częścią jakiejś społeczności - mówi psycholog dr Martyna Goryniak.
Audio
  • Dlaczego kontakty twarzą w twarz czynią nas zdrowszymi? (Klub Trójki)
Ile oznacza życie wśród ludzi i pielęgnowanie relacji społecznych? Na te pytania odpowiada Susan Pinker w książce Efekt wioski
Ile oznacza życie wśród ludzi i pielęgnowanie relacji społecznych? Na te pytania odpowiada Susan Pinker w książce "Efekt wioski"Foto: Glow Images/East News

wydawnictwo: Charaktery wydawnictwo: Charaktery

Susan Pinker, psycholog rozwojowy i autorka sławnego "Paradoksu płci", napisała książkę "Efekt wioski". Jej podtytuł brzmi więcej niż obiecująco: "Jak kontakty twarzą w twarz mogą uczynić nasz zdrowszymi, szczęśliwszymi i mądrzejszymi".

- Potrzeba przynależności ma ogromną wagę i znaczenie, bo jesteśmy wszyscy zwierzętami stadnymi i chcemy czuć, że jesteśmy włączeni w większą całość. Wydaje się, że dla większości osób izolacja to najbardziej dojmująca i dotkliwa przyczyna ogromnego wewnętrznego psychicznego cierpienia - mówi dr Martyna Goryniak, psychoterapeutka.

Jaką rolę w rozwoju dzieci odgrywają wspólne posiłki z rodzicami? Co nam dają codzienne rytuały? W jaki sposób internet może nas przybliżyć? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: dr Martyna Goryniak (psychoterapeutka z Laboratorium Psychoedukacji), dr Krzysztof Krejtz (SWPS, badaczem internetu)

Data emisji: 23.11.2015

Godzina emisji: 21.07

sm

Czytaj także

Talent, piękno i miłość. Odkrywamy tajemnice psychologii

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 02:20
Gościem audycji "Klub Trójki" jest autor książki "Wielkie i te nieco mniejsze pytania psychologii". Zawiera ona nie tylko inspirujące pytania, lecz także ważne oraz użyteczne odpowiedzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firma, w której pracownik sam ustala pensję. Utopia czy przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 01:21
- Nie potrzeba kontroli, żeby osiągać wyniki. Rozkazywanie nie jest kluczem do tego, by pracownicy robili dobre rzeczy - mówi radca prawny Jacek Wiśniewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice człowieka. Współpraca wytworem egoizmu czy altruizmu?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 00:30
- Różnimy się od innych naczelnych altruizmem. Lubimy sobie pomagać, informować siebie nawzajem oraz dzielić się żywnością - mówi Łukasz Kwiatek, tłumacz książki Michaela Tomasello "Dlaczego współpracujemy".
rozwiń zwiń