X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skąd się biorą nasze prezenty?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 23:00
Tuż przed świętami rozmawiamy o odpowiedzialnych zakupach i odpowiedzialnych konsumentach. Mówimy o tym, skąd biorą się nasze prezenty i jakie podarunki kupować najbliższym.
Audio
  • Katarzyna Borowiecka pyta o to, jak być odpowiedzialnym konsumentem (Klub Trójki)
Na prezenty warto kupować produkty, które zostały wytworzone przez producentów przestrzegających praw człowieka i dbających o warunki pracy swoich pracowników
Na prezenty warto kupować produkty, które zostały wytworzone przez producentów przestrzegających praw człowieka i dbających o warunki pracy swoich pracownikówFoto: Tookapic/Pixabay

W "Klubie Trójki" pytamy miedzy innymi o to, co znaczy kupować odpowiedzialnie. - To kupować z głową. Przy zakupach należy myśleć. Należy zastanawiać się, czy rzeczy, które nabywamy, są nam potrzebne i czy na pewno ich chcemy - mówi Joanna Szabuńko z Fundacji "Kupuj Odpowiedzialnie".

Marcin Wojtalik z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności podkreśla, że "w produkcie trzeba chcieć zobaczyć człowieka, który go wyprodukował". - Chodzi zarówno o towary wysoko przetworzone, takie jak nasze smartfony i komputery, przy których na różnych etapach produkcji pracowało wiele ludzi, jak również bardzo proste produkty, m.in. spożywcze - wyjaśnia.

Rozmówcy prowadzącej audycję Katarzyny Borowieckiej mówią o rzeczach wytwarzanych w takich krajach jak Chiny czy Bangladesz, i zwracają uwagę na fakt, że zlecający produkcję oraz kupujący powinni mieć na uwadze przestrzeganie praw człowieka. Podpowiadają też, gdzie można szukać informacji o konkretnych producentach oraz ich produktach, i jakie zabawki naprawdę warto kupować.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka  
Goście: Joanna Szabuńko (Fundacja "Kupuj Odpowiedzialnie"), Marcin Wojtalik (Instytut Globalnej Odpowiedzialności)
Data emisji: 17.12.2015
Godzina emisji: 21.07

iwo/mk

Czytaj także

Zakupy coraz częściej są wyborem moralnym

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 14:05
Naszymi gośćmi w "Klubie Trójki" były Ewa Zamościńska z firmy CSRInfo zajmującej się społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz Joanna Szabuńko z Kampanii Clean Clothes Polska.
rozwiń zwiń