X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy informacja jest piękna?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2015 11:20
David McCandless w swojej bestsellerowej książce "Informacja jest piękna" próbuje nadać porządek zalewowi informacji.
Audio
Zapraszamy do dyskusji wokół książki Informacja jest piękna (na zdjęciu widać fragment okładki książki)
Zapraszamy do dyskusji wokół książki "Informacja jest piękna" (na zdjęciu widać fragment okładki książki) Foto: mat. promocyjne

- To zbiór bardzo różnych tematów, od duchowości po gastronomię, a wszystko pokazane jest bardzo wizualnie - podkreśla Klaudia Tolman, trenerka myślenia wizualnego i ryślicielka (jak nazywa swój zawód i pasję). Z kolei Karol Wójcicki z Centrum Nauki "Kopernik" dodaje, że taki rodzaj prezentacji jest obecnie "jedną z najbardziej popularnych form popularyzowania nauki".

David McCandless tworzy zestawy diagramów, które wyglądają jak piękne, najczęściej abstrakcyjne obrazy. W dodatku zestawienia, które proponuje, często otwierają nam oczy. Na przykład kwadracik w kolorze lila oznacza 60 mld dolarów USA, czyli przewidywany w 2003 roku koszt wojny w Iraku. Ten kwadracik znajduje się w rogu dużego, nieco ciemniejszego prostokąta, który symbolizuje realny, trzybilionowy (!) koszt wojen w Iraku i Afganistanie.

Jeszcze większa - i bardzo przykra niespodzianka - czeka nas, gdy odwrócimy kartkę. Widzimy dwie strony wypełnione całkowicie pięknym kremowym kolorem... Co one symbolizują? Jakie jeszcze oryginalne pomysły graficzne można znaleźć w książce Brytyjczyka? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Karol Wójcicki (Centrum Nauki "Kopernik") oraz Klaudia Tolman (trener myślenia wizualnego, ryślicielka)
Data emisji: 30.12.2015
Godzina emisji: 21.09

mk/iwo

Czytaj także

Spełnione marzenie o szkole idealnej

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 22:00
Margaret Rasfeld stworzyła i prowadzi w Berlinie słynne gimnazjum ewangelickie. To szkoła, która nie naucza i nie poucza, lecz uczy: spełnione marzenie Janusza Korczaka o "Szkole życia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieść o opowieściach i opowiadaniu

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2015 12:20
W "Klubie Trójki" przyjrzeliśmy się projektowi, za którym stoi odwieczna potrzeba człowieka opowiadania historii i wymieniania się doświadczeniami...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modernizm - nurt, który uparł się, by trwać

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 09:21
Modernizm umarł 15 lipca 1972 roku około 15:32. Była to śmierć bardzo spektakularna i głośna: osiedle z wielkiej płyty Pruitt-Igoe w Saint Louis zostało wysadzone w powietrze.
rozwiń zwiń