Dlaczego światu potrzebna jest energetyczna rewolucja?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 22:00
Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w książce Marcina Popkiewicza pt. "Rewolucja energetyczna". - Jest to raport naukowy przekuty w formę popularnonaukową - mówi w Trójce autor publikacji.
Audio
  • Dlaczego światu potrzebna jest energetyczna rewolucja? (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Markusspiske/Pixabay

- Wszystkie organizacje, które mają światowy ogląd sytuacji, mówią, że powinniśmy podjąć określone działania i zacząć zmieniać sposób, w jaki funkcjonuje nasz świat, a przed wszystkim nasz system energetyczny - podkreśla Popkiewicz.

Podczas godzinnej audycji autor "Rewolucji energetycznej" wyjaśnia, dlaczego kończy się era dominacji paliw kopalnych i co nastanie po niej. Opowiada o zagrożeniach "ciepłego świata"  i Saudach, którzy "przejadają swoje oszczędności". Mówi także, jakie działania muszą podjąć państwa świata, w tym Polska, by nasze dzieci i wnuki nie obudziły się w świecie, w którym nikt nie chciałby żyć.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki  
Prowadzi: Dariusz Bugalski  
Gość: Marcin Popkiewicz (analityk i badacz megatrendów)  
Data emisji: 11.01.2016  
Godzina emisji: 21.07

iwo/mg

Czytaj także

Najbardziej demokratyczna energia szansą dla świata

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 03:16
- Możemy napędzać naszą cywilizację czystą, odnawialną i niezależną energią, która jest demokratyczna, bo przecież w każdym kraju świeci słońce. Wykorzystywanie energii słonecznej jest przyszłościowym kierunkiem - uważa dr inż. Filip Granek.
rozwiń zwiń