Ken Robinson wie, na co cierpi system

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 03:10
- Film z wykładem Kena Robinsona trwa 18 minut i zawiera opis tego, na co cierpi edukacja. Co ciekawe, film pokazywany gdziekolwiek na świecie sprawia, że rodzice, uczniowie i nauczyciele kiwają głowami - mówi psycholog Tomasz Wojtasik.
Audio
  • Jaki jest pomysł Kena Robinsona na zmianę systemu edukacji? (Klub Trójki)
Według Kena Robinsona potrzebny nam jest dziś inny system, bo starego nie da się naprawić
Według Kena Robinsona potrzebny nam jest dziś inny system, bo starego nie da się naprawićFoto: Glow Images/ East News

Ken Robinson to pisarz i twórca programów edukacyjnych. Jego mowy, dotyczące m.in. edukacji, biją rekordy popularności w internecie. Jak się szacuje, przemowę "Do schools kill creativity?" obejrzało ok. 300 milionów osób.

Według Robinsona szkoła zabija kreatywność, co wynika z cechy systemowej tej instytucji. - Brytyjczyk stał się symbolem przemian w edukacji. Zaczął mocno angażować się w promowanie nauki, sztuki i kreatywności w szkołach - mówi Aleksander Baj, tłumacz i wydawca książek Kena Robinsona.

 

Jakiego systemu nie znosi Ken Robinson? W jaki sposób można wpłynąć na poprawę systemu kształcenia? Dlaczego nie należy odwodzić dzieci od pomysłu stania się strażakiem czy fryzjerką? Jakich talentów najbardziej potrzebujemy? O tym więcej w audycji, którą poprowadzi Dariusz Bugalski.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki  
Prowadzi: Dariusz Bugalski  
Goście: Aleksander Baj (tłumacz i wydawca książek Kena Robinsona), Tomasz Wojtasik (psycholog z Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach)  
Data emisji: 20.01.2016  
Godzina emisji: 21.07

sm/iwo

Czytaj także

Mądry, czyli jaki? W poszukiwaniu nieuchwytnego ideału

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 00:35
- Próbujemy zdefiniować mądrość, ale nie jest to proste. Jest wiele bardzo subiektywnych teorii, które próbują określić pewne cechy i właściwości jednostki związane z mądrością i mądrym zachowaniem - mówi dr Elżbieta Płóciennik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parentyfikacja - gdy dziecko musi być rodzicem

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 03:20
- Dziecko może wykonywać dla rodziny zadania, które przekraczają jego możliwości i funkcje bycia dzieckiem - wyjaśnia psycholog prof. Katarzyna Schier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spełnione marzenie o szkole idealnej

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 22:00
Margaret Rasfeld stworzyła i prowadzi w Berlinie słynne gimnazjum ewangelickie. To szkoła, która nie naucza i nie poucza, lecz uczy: spełnione marzenie Janusza Korczaka o "Szkole życia".
rozwiń zwiń