X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Humor - coś, co czyni nas ludźmi?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 22:00
- Niektórzy filozofowie uważali, że ludzki humor jest wyjątkowy. Nie jest on czymś, co dzielimy z innymi ssakami. Nie są znane wyrafinowane żarty opowiadane przez orangutany czy delfiny - mówi prof. Marcin Miłkowski z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

W "Klubie Trójki" rozmawiamy o teorii humoru, którą w książce "Filozofia dowcipu" opisali Daniel C. Dennett, Reginald B. Adams JR. oraz Matthew M. Hurley.

Goście audycji - prof. Marcin Miłkowski i tłumacz książki Rafał Śmietana - rozmawiają na antenie Trojki o tym, po co w ogóle istnieje humor i dlaczego się śmiejemy. Wyjaśniają też, dlaczego humor jest rodzajem przekupstwa i dlaczego dowcipy częściej opowiadają mężczyźni.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Rafał Śmietana (tłumacz książki "Filozofia dowcipu"), prof. Marcin Miłkowski (filozof, logik z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN)
Data emisji: 1.02.2016
Godzina emisji: 21.07

iwo/ei

Czytaj także

Mindfulness - myśli, które nas leczą

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 00:20
- Jak pokazują badania, głównym problemem jest nasze myślenie. Negatywne idee nas blokują i powodują zaburzenia psychiczne oraz lękowe - mówi ksiądz doktor Stanisław Radoń, teolog i psychoterapeuta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ken Robinson wie, na co cierpi system

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 03:10
- Film z wykładem Kena Robinsona trwa 18 minut i zawiera opis tego, na co cierpi edukacja. Co ciekawe, film pokazywany gdziekolwiek na świecie sprawia, że rodzice, uczniowie i nauczyciele kiwają głowami - mówi psycholog Tomasz Wojtasik.
rozwiń zwiń