X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wstyd i wina - uczucia, z którymi ciężko sobie poradzić

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 02:23
- Wstyd dotyka naszej tożsamości, jest czymś, czego nie możemy zmienić. Już tacy jesteśmy i koniec - mówi psycholog Joanna Chmura.
Audio
Poczucie winy wyzwala w nas pragnienie zmiany. Wstyd blokuje i niszczy
Poczucie winy wyzwala w nas pragnienie zmiany. Wstyd blokuje i niszczy Foto: Glow Images/ East News

Każdy z nas zna smak wstydu, winy, odwagi. Właśnie o tym pisze Brene Brown, która przez kilkanaście lat badała te zjawiska. Jej książki "Dary niedoskonałości" i "Z wielką odwagą" uczą odkrywania radości i sensu istnienia.

- Wstyd jest jak gdyby najniżej, to najbardziej pierwotne uczucie, co znaczy, że jest źródłem wielu problemów. Jeśli się wstydzimy, to jest to skierowane do wewnątrz i powoduje, że w wielu momentach naszego życia myślimy "jestem beznadziejny"- dodaje Michał Kubik.

W programie wyjaśniliśmy jaka jest różnica pomiędzy poczuciem winy a wstydem, jak można sobie poradzić z tymi uczuciami oraz jaką lawinę uruchomiła swoimi publikacjami Brene Brown. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: Joanna Chmura (psycholog), Michał Kubik (coach)

Data emisji: 3.02.2016

Godzina emisji: 21.06

sm/tj

Czytaj także

Mindfulness - myśli, które nas leczą

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 00:20
- Jak pokazują badania, głównym problemem jest nasze myślenie. Negatywne idee nas blokują i powodują zaburzenia psychiczne oraz lękowe - mówi ksiądz doktor Stanisław Radoń, teolog i psychoterapeuta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ken Robinson wie, na co cierpi system

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 03:10
- Film z wykładem Kena Robinsona trwa 18 minut i zawiera opis tego, na co cierpi edukacja. Co ciekawe, film pokazywany gdziekolwiek na świecie sprawia, że rodzice, uczniowie i nauczyciele kiwają głowami - mówi psycholog Tomasz Wojtasik.
rozwiń zwiń