X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świat o niej zapomniał, bo piła. Mao Star i sztuka totalna

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 01:32
- Gdy ktoś mi powiedział, że Mao Star nic ważnego nie robiła i piła, poczułam, iż fakt, że była, nie miał znaczenia. Strasznie mną to wstrząsnęło - wspomina działaczka społeczna Katarzyna "Kapsyda" Kobro-Okołowicz.
Audio
Małgorzata Starowieyska to polska artystka, malarka, performerka, scenograf i choreograf. Mieszkała i tworzyła w Polsce, Niemczech Zachodnich i Francji
Małgorzata Starowieyska to polska artystka, malarka, performerka, scenograf i choreograf. Mieszkała i tworzyła w Polsce, Niemczech Zachodnich i Francji Foto: Wikimedia Commons/Katarzyna "Kapsyda" Kobro

Zapomniana artystka totalna Małgorzata Starowieyska powróciła po latach za sprawą książki "Mao Star. Instynktowne znikanie w przestrzeni" autorstwa Katarzyny "Kapsydy" Kobro-Okołowicz. - Mao Star wyszła od malarstwa, które studiowała w Paryżu, ale była przede wszystkim performerką. Jej materiały performerskie były dla mnie najbardziej zaskakujące i porażające, bo była totalnie pochłonięta sztuką i cała nią żyła - opowiada biografka.

Co sprawiło, że świat zapomniał o Małgorzacie Starowieyskiej? Kiedy będzie można lepiej poznać sztukę Mao Star? Co mówili o niej znajomi i przyjaciele? Jakie elementy sztuki Mao Star są najbardziej poruszające? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki    
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk   
Gość: Katarzyna "Kapsyda" Kobro-Okołowicz (biografka, działaczka społeczna, poetka autorstwa "Mao Star. Instynktowne znikanie w przestrzeni"), Kamil Sipowicz (historyk filozofii, dziennikarz, poeta, rzeźbiarz, malarz, przyjaciel Mao Star), Agnieszka Osak-Rejmer (poetka, dekoratorka wnętrz), Jacek Babicki (artysta, malarz, grafik)  
Data emisji: 10.02.2016  
Godzina emisji: 21.07

sm/iwo

Czytaj także

Słynne obrazy w 3D - sztuka dostępna dla niewidomych

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 13:40
Wydruk słynnego dzieła w technologii 3D, a do tego dźwiękowy opis tego, co dzieje się na płótnie - oto udogodnienia, dzięki którym niewidomi mogą poczuć się zaproszeni do świata malarstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największe dzieła sztuki dostępne za darmo

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 15:57
Najpiękniejsze obrazy, literatura i muzyka w cyfrowej wersji - dostępne w internecie dla każdego. Gdzie i jak? Wyjaśniamy to w audycji.
rozwiń zwiń