Świat o niej zapomniał, bo piła. Mao Star i sztuka totalna

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 01:32
- Gdy ktoś mi powiedział, że Mao Star nic ważnego nie robiła i piła, poczułam, iż fakt, że była, nie miał znaczenia. Strasznie mną to wstrząsnęło - wspomina działaczka społeczna Katarzyna "Kapsyda" Kobro-Okołowicz.
Audio
Małgorzata Starowieyska to polska artystka, malarka, performerka, scenograf i choreograf. Mieszkała i tworzyła w Polsce, Niemczech Zachodnich i Francji
Małgorzata Starowieyska to polska artystka, malarka, performerka, scenograf i choreograf. Mieszkała i tworzyła w Polsce, Niemczech Zachodnich i Francji Foto: Wikimedia Commons/Katarzyna "Kapsyda" Kobro

Zapomniana artystka totalna Małgorzata Starowieyska powróciła po latach za sprawą książki "Mao Star. Instynktowne znikanie w przestrzeni" autorstwa Katarzyny "Kapsydy" Kobro-Okołowicz. - Mao Star wyszła od malarstwa, które studiowała w Paryżu, ale była przede wszystkim performerką. Jej materiały performerskie były dla mnie najbardziej zaskakujące i porażające, bo była totalnie pochłonięta sztuką i cała nią żyła - opowiada biografka.

Co sprawiło, że świat zapomniał o Małgorzacie Starowieyskiej? Kiedy będzie można lepiej poznać sztukę Mao Star? Co mówili o niej znajomi i przyjaciele? Jakie elementy sztuki Mao Star są najbardziej poruszające? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki    
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk   
Gość: Katarzyna "Kapsyda" Kobro-Okołowicz (biografka, działaczka społeczna, poetka autorstwa "Mao Star. Instynktowne znikanie w przestrzeni"), Kamil Sipowicz (historyk filozofii, dziennikarz, poeta, rzeźbiarz, malarz, przyjaciel Mao Star), Agnieszka Osak-Rejmer (poetka, dekoratorka wnętrz), Jacek Babicki (artysta, malarz, grafik)  
Data emisji: 10.02.2016  
Godzina emisji: 21.07

sm/iwo

Czytaj także

Słynne obrazy w 3D - sztuka dostępna dla niewidomych

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 13:40
Wydruk słynnego dzieła w technologii 3D, a do tego dźwiękowy opis tego, co dzieje się na płótnie - oto udogodnienia, dzięki którym niewidomi mogą poczuć się zaproszeni do świata malarstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największe dzieła sztuki dostępne za darmo

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 15:57
Najpiękniejsze obrazy, literatura i muzyka w cyfrowej wersji - dostępne w internecie dla każdego. Gdzie i jak? Wyjaśniamy to w audycji.
rozwiń zwiń