X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reżyserka "Niewinnych": chciałam być blisko prawdy

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 11:55
- Historia dzieje się na północy Polski, a ja chciałam być jak najbliżej faktów. Zorientowałam się, że znalezienie w Polsce odpowiedniego klasztoru i praca z polskimi aktorkami oraz ekipą spowoduje, że ten film będzie prawdziwy - mówi Anne Fontaine.
Audio
  • Ryszard Jaźwiński rozmawia z reżyserką Anne Fontaine i aktorkami o filmie "Niewinne" (Klub Trójki)
Kadr z filmu Niewinne w reż. Anne Fontaine
Kadr z filmu "Niewinne" w reż. Anne FontaineFoto: mat. prasowe

Francuska reżyserka nawiązuje w "Niewinnych" do prawdziwej historii, która wydarzyła się pod koniec II wojny światowej w jednym z żeńskich klasztorów. W wyniku zbiorowego gwałtu, którego sprawcami byli żołnierze Armii Czerwonej, w ciążę zachodzi tam kilka zakonnic. Kobiety decydują się urodzić dzieci.

W "Klubie Trójki" Ryszard Jaźwiński rozmawia z reżyserką filmu "Niewinne" i aktorkami grającymi w tej francusko-polskiej produkcji. Anne Fontaine opowiada o tym, jak wspomina współpracę z polską ekipą oraz dlaczego uważa, że polskie aktorki nie ustępują hollywoodzkim. Odpowiada też na pytanie, czego nowego dowiedziała się o Polsce podczas kręcenia tu swojego filmu.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Anne Fontaine (reżyserka), Agata Kulesza (aktorka)Agata Buzek (aktorka), Anna Próchniak (aktorka), Katarzyna Dąbrowska (aktorka), Eliza Rycembel (aktorka)
Data emisji: 15.3.2016
Godzina emisji: 21.08

fbi/ei

Czytaj także

Spektakularny sukces polskiego kina!

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 12:34
Tomasz Wasilewski odebrał Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz filmu „Zjednoczone stany miłości” na Berlinale. Film nagrodziło jury pod przewodnictwem Meryl Streep.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tysiąc i jedna noc" - świat w tonacji fado

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 11:58
- Jest to film, który otrzymał nagrodę FIPRESCI, czyli nagrodę krytyków filmowych. Obraz bardzo podoba się ludziom obeznanym z filmem, ale może być też intrygującą propozycją dla osób, które szukają w kinie czegoś świeżego - mówi Anna Sańczuk z MFF T-Mobile "Nowe Horyzonty".
rozwiń zwiń