X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Akademia Życia - szansa dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 22:00
- Tata uczył nas tego, że trzeba marzyć. I wszystko, co udaje nam się robić w fundacji, zaczyna się od marzeń - mówiła w Trójce Zuzanna Janaszek-Maciaszek z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.
Audio
  • Elżbieta Korczyńska i jej goście mówią o funkcjonowaniu Akademii Życia (Klub Trójki/Trójka)
Akademia Życia pomaga osobom niepełnosprawnym wrócić do aktywnego życia
Akademia Życia pomaga osobom niepełnosprawnym wrócić do aktywnego życiaFoto: mat. prom./Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Fundacja prowadzi w Koninie Akademię Życia, czyli specjalne miejsce, w którym osoby niepełnosprawne odzyskują kontrolę nad życiem. To szansa dla młodych osób, które z powodu niepełnosprawności są zależne od innych ludzi - w sensie organizacyjnym, zawodowym, ekonomicznym i prywatnym.

- We wszystkim, co robimy, osoby niepełnosprawne nie są tylko podopiecznymi. Nie są kimś, dla kogo pracujemy, ale z kim pracujemy. W zespole mamy sporo osób, które kiedyś były naszymi podopiecznymi, a teraz są współpracownikami czy wolontariuszami - opowiadała Zuzanna Janaszek-Maciaszek.

Jej siostra i współpracowniczka Olga Janaszek-Serafin podkreślała, że najważniejszym marzeniem wszystkich osób, które straciły sprawność, jest odzyskać możliwie największą niezależność i samodzielność. I właśnie to marzenie pomaga spełniać Akademia Życia.

Twórczynie konińskiego ośrodka to córki legendarnego doktora Piotra Janaszka, który zmienił sposób postrzegania i pracy z osobami niepełnosprawnymi w Polsce. Po tragicznej śmierci ojca od lat kontynuują jego dzieło, realizując wartościowe i nowatorskie projekty społeczne.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, z której można dowiedzieć się więcej na temat działalności Akademii Życia. Goście Trójki mówili m.in. o niezwykłym procesie zmiany, jaki zachodzi u osób, które trafiają do fundacji, tłumaczyli także, na czym polega wyjątkowość projektu.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Zuzanna Janaszek-Maciaszek i Olga Janaszek-Serafin (Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka), Adam Nyk (terapeuta pracujący w Akademii Życia, kierownik Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień w Warszawie)
Data emisji: 28.04.2016
Godzina emisji: 21.08

ei/mk

Czytaj także

Lodołamacze 2016: warto zatrudniać osoby niepełnosprawne

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 12:05
Warto zatrudniać osoby niepełnosprawne. Potwierdza to jedenasta edycja konkursu Lodołamacze dla pracodawców wrażliwych społecznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lider dostępności, czyli przestrzeń dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 09:10
Cały czas mamy problem z budynkami i przestrzeniami, które byłby dostępne dla wszystkich. Pojawił się konkurs, który promuje tego rodzaju rozwiązania.
rozwiń zwiń