X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie zagrożenie generuje islamski fundamentalizm?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 12:43
O islamie, muzułmańskim fundamentalizmie i o związanymi z tym zagrożeniami dla Europy i dla Polski rozmawiali goście "Klubu Trójki".
Audio
  • Goście Grzegorza Górnego dyskutują o islamskim fundamentalizmie (Klub Trójki/ Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Zamachowiec, który strzelał do Jana Pawła II - Mehmet Ali Ağca - wydał niedawno książkę, w której opisuje islamską wersję tzw. przepowiedni fatimskiej. Mówi ona o tym, że w 2017 roku islam zatriumfuje nad Europą. Czy wobec tego w XXI wieku przepowiednie i proroctwa mogą być siłą napędzającą politykę?

Dr Piotr Ślusarczyk mówił w Trójce, że proroctwo samo w sobie może napędzać postawy radykalne, ale "to nie jest jedyne tego rodzaju irracjonalne myślenie, które się rozpowszechnia w świecie islamu". Jak zatem w sposób racjonalny przewidzieć to, co ktoś planuje w sposób irracjonalny? - Przede wszystkim musimy sobie zdać sprawę z tego, że działanie terrorystów od samego początku jest bardzo umiejętnie planowane. Jego elementem są pewne znane nam z socjotechniki czy marketingu i psychomanipulacji narzędzia, wykorzystywane do radykalizacji - tłumaczył z kolei Krzysztof Liedel dodając, że nie przez przypadek terroryści samobójcy to najczęściej ludzie młodzi albo kobiety.

Dlaczego w islamie proroctwa i wizje odgrywają coraz większą rolę? Jak zmieniają się oblicza terroryzmu i jak zmienia się istota walki z nim? Między innymi o tym mówiliśmy w audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzący:
Grzegorz Górny
Goście: 
Piotr Ślusarczyk (portal Euroislam), Krzysztof Liedel (Collegium Civitas)
Data emisji:
18.05.2016
Godzina emisji:
21.07

ei/fbi

Czytaj także

Islamski problem echem grzechu pierworodnego Europy

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 06:13
Zamachy na redakcję Charlie Hebdo zmieniły Europę oraz podejście do islamu. - Istnieje duża grupa muzułmanów, których nie powinno się wykluczać z bycia Europejczykami, bo są lojalnymi obywatelami - mówi dr hab. Agata Skowron-Nalborczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Islamski ekstremizm. Czy i jak można go pokonać?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 12:14
- Chodzi o rozdział wiary od polityki. Ale żeby to się udało, trzeba krytycznie spojrzeć na własną religię, a nie szukać tego co złe przede wszystkim na zewnątrz - uważa Ayaan Hirsi Ali, autorka książki pt. "Heretyczka".
rozwiń zwiń