X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Francja na progu nowej ery. Dokąd zmierza?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 17:20
- Protesty i strajki jako francuski sport narodowy? Nie sądzę, są inne, przyjemniejsze zajęcia, w których Francuzi lepiej się sprawdzają - mówi publicysta Grzegorz Dobiecki.
Audio
Wystąpienie prezydenta Francji Francois Hollande dzień po zamachu w Nicei
Wystąpienie prezydenta Francji Francois Hollande dzień po zamachu w NiceiFoto: EPA/ERIC GAILLARD

Francja zmaga się z protestami. Reforma prawa pracy doprowadziła w tym kraju do fali demonstracji. 14 lipca 2016 obchodzono 227. rocznicę zdobycia Bastylii, która zapoczątkowała wybuch Wielkiej Rewolucji Francuskiej.

- Francja jest wciąż zrewoltowana. Trzy i pół miliona ludzi w dwustu miastach wychodzi na nocne debaty i oni rzeczywiście się ze sobą spierają. Zastanawiają się nad tym, ile czasu i ile lat powinni pracować, czy zaproponowane rozwiązania są uczciwe. To jest bardzo ciekawe, bo w ten sposób wracamy do źródeł Europy i cywilizacji, by zrównoważyć wielki kapitał siłami związków zawodowych - uważa Eryk Mistkiewicz.

W audycji mówiliśmy o tym, z czym ma największy problem Francja i jaka jest charakterystyka jej związków zawodowych. Goście Piotra Semki zastanawiali się, czy system tego kraju jest reformowalny oraz tłumaczyli, dlaczego nad Sekwaną ważne sprawy można załatwić tylko w środę.

Audycję zrealizowano zanim doszło do zamachu w Nicei.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: Eryk Mistkiewicz (medioznawca, doradca polityczny, dziennikarz), Grzegorz Dobiecki (publicysta)
Data emisji: 14.07.2016
Godzina emisji: 21.08

sm/mk