X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Donald Trump - bliżej sromotnej porażki czy wygranej?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 18:50
- Donald Trump nie prowadzi do żadnej autodestrukcji i już dziś każdy rozsądny politolog, czy socjolog, siedzący w środku danych powie, że jest on 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych - uważa socjolog Jerzy Strzelecki. Wiele osób jest przeciwnego zdania w ocenie tego polityka i prowadzonej przez niego kampanii.
Audio
  • Kto z kandydatów na prezydenta USA ma większe szanse na wygraną? (Klub Trójki)
Trump znajduje się ostatnio na cenzurowanym za serię szokujących wypowiedzi, m.in. atak na rodziców muzułmańskiego oficera armii amerykańskiej, którzy skrytykowali go za islamofobię. Kierownictwo Partii Republikańskiej  jak relacjonują poufne źródła  jest w panice. Przewaga Clinton w sondażach rośnie z dnia na dzień
Trump znajduje się ostatnio na cenzurowanym za serię szokujących wypowiedzi, m.in. atak na rodziców muzułmańskiego oficera armii amerykańskiej, którzy skrytykowali go za islamofobię. Kierownictwo Partii Republikańskiej – jak relacjonują poufne źródła – jest w panice. Przewaga Clinton w sondażach rośnie z dnia na dzieńFoto: EPA/JIM LO SCALZO

Goście Piotra Semki są zgodni, że wiek i aparycja kandydatów na prezydenta USA należą do atutów, ale nie przesądzają o wygranej. - Ważniejsza jest osobowość, w tym osobowość telewizyjna, a Donald Trump ją ma, podobnie jak miał ją Ronald Reagan. Przy czym Reagan bardziej poważną, bo kojarzony jest z westernami, ale jego największym przygotowaniem do kariery politycznej było długie prowadzenie programu publicystycznego w telewizji - podkreśla dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas.

W programie mówiliśmy o tym, jakie cechy decydują o posiadaniu osobowości telewizyjnej oraz jaką część społeczeństwa amerykańskiego przekonuje do siebie Donald Trump. Co świadczy, zdaniem gości Piotra Semki, o wybitności lub przeciętności tego kandydata? Kto zapewnił Trumpowi sukces i nadał rozpęd jego kampanii?

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas (analityk), Jerzy Strzelecki (socjolog)
Data emisji: 4.08.2016
Godzina emisji: 21.08

sm/fbi