Ekskluzywna oferta w walce z multipleksem

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 11:59
- Bardzo nie lubimy, kiedy ktoś mówi o nas festiwal. Na Letniej Akademii Filmowej nie ma czerwonych dywanów ani blichtru - mówi filmoznawca Grzegorz Pieńkowski o imprezie, która ma promować inną - niż ta najpopularniejsza - ofertę kinową.
Audio
  • Dyskusja o kondycji kina studyjnego w Polsce (Klub Trójki)
Czy ambitne kino ma szansę z filmami nurtu popularnego? Między innymi o tym mówiliśmy w specjalnym wydaniu Klubu Trójki ze Zwierzyńca (zdjęcie ilustracyjne)
Czy ambitne kino ma szansę z filmami nurtu popularnego? Między innymi o tym mówiliśmy w specjalnym wydaniu "Klubu Trójki" ze Zwierzyńca (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Pixabay/rebel1965

Organizatorzy Letniej Akademii Filmowej (LAF) stawiają na ambitne kino i rozmowy o filmach. - Dyskutujemy o filmach z ich twórcami na zasadach pełnego partnerstwa - dodał Grzegorz Pieńkowski.

Piotr Kotowski, rektor Letniej Akademii Filmowej podkreślał, że impreza ma wyróżniać się na tle wielu letnich wydarzeń filmowych. - Nam zależy na tym, żeby to było spotkanie ludzi filmu i kinomanów, którzy kino kochają i chcą zagłębić się w jego historię - przyznał.

I właśnie z myślą o tych, którym nie wystarcza oferta filmowych multipleksów, w "Klubie Trójki" mówiliśmy nie tyko o LAF, ale też o tym, gdzie można trafić na ambitne filmy, jaka jest w Polsce publiczność kina artystycznego i w jaki sposób ekskluzywną ofertą chcą o pozycję na rynku walczyć kina studyjne. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Grzegorz Pieńkowski (filmoznawca, przewodniczący Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych), Piotr Kotowski (rektor Letniej Akademii Filmowej), Andrzej Goleniewski (szef Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych), Marlena Gabryszewska (warszawskie kino Elektronik), Iwona Bartnicka (kino 60 Krzeseł w Gorzowie Wielkopolskim), Mirosław Trębowicz (dystrybutor filmowy)
Data emisji: 9.08.2016
Godzina emisji: 21.10

ei

Czytaj także

Niezwykłe kino w Zwierzyńcu. Ruszyła Letnia Akademia Filmowa

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 23:00
- Chcemy się odciąć od "festiwalomanii". Festiwali w porze letniej jest bardzo dużo i wszystkie mają podobną formułę. My nie chcemy skupiać się na pokazywaniu nowości filmowych - tłumaczy rektor Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu Piotr Kotowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs dla pasjonatów filmu

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 17:49
- W 2010 roku miałem okazję po raz pierwszy przyjechać do Zwierzyńca. Byłem tu jako uczestnik Ogólnopolskiego Konkursu Prelegentów Filmowych. Zostałem jego laureatem - wspomina kierownik zwierzynieckiego Kina Skarb Piotr Wojtanek.
rozwiń zwiń