Jerzy Zelnik: bardzo lubię rozbijać mity

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 14:02
- Życie artystycznie i świat aktorów otulone są tajemnicą i legendami. A ja bardzo lubię rozbijać mity. Po prostu w imię prawdy - mówił Jerzy Zelnik tłumacząc przyczyny napisania autobiografii.
Audio
  • Jerzy Zelnik opowiada o książce "Szczerze nie tylko o sobie" (Klub Trójki)
Jerzy Zelnik opowiadał w Trójce o swojej przeszłości, ale zdradził też najbliższe plany zawodowe
Jerzy Zelnik opowiadał w Trójce o swojej przeszłości, ale zdradził też najbliższe plany zawodowe Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Książka Jerzego Zelnika zatytułowana jest "Szczerze nie tylko o sobie". Jak przyznał aktor, jest to częściowo forma publicznego oczyszczenia. - Kiedy kończy się 70 lat i człowiek dokonuje takiej sumy życia, to wydaje się, że nawet trudnymi sprawami warto się podzielić - przyznał aktor.

Trudne doświadczenia, intymne wspomnienia i bolesne tematy - tego nie zabrakło w książce "Szczerze nie tylko o sobie", a także w rozmowie w "Klubie Trójki".

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Gość: Jerzy Zelnik (aktor)
Data emisji: 21.08.2016
Godzina emisji: 21.07

ei/fbi

Czytaj także

Ormianie - mniejszość, która doprowadziła do orientalizacji Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 16:16
- Ormianie bardzo żmudnie tworzyli sieć powiązań handlowych pomiędzy Polską a Orientem, co stało się główną specjalizacją tych kupców. Można powiedzieć, że Ormianie stworzyli polską zmianę kulturową, która nastąpiła w XVI-XVII wieku, którą nazywamy orientalizacją polskiej kultury - mówi historyk, dr Andrzej Zięba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Miller: dziennikarstwo jest dziś polityczne i partyjne

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 18:15
- Reportaż to jedyny gatunek w mediach, który ma szansę mówić o całości człowieka. Pozwala pomyśleć o człowieku z wszystkimi możliwymi kontekstami, objąć go całego, co jest związane z ogromną odpowiedzialnością - mówi reporter, Marek Miller.
rozwiń zwiń