"Ostatnia rodzina", czyli cementowanie wspólnoty

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 22:24
- Zależało mi na tym, aby faktycznie stworzyć rodzinę, aby casting nie opierał się tylko na jednej z ról, tylko na całej trójce. I w pewnym momencie tak się stało, wszystko bardzo pięknie zaskoczyło - wspomina w Trójce Jan P. Matuszyński, reżyser "Ostatniej rodziny".
Audio
  • "Ostatnia rodzina", czyli cementowanie wspólnoty (Klub Trójki)
W Klubie Trójki poświęconym filmowi Ostatnia rodzina gościliśmy (od lewej): Dawida Ogrodnika, Andrzeja Seweryna, Aleksandrę Konieczną i Jana P. Matuszyńskiego
W "Klubie Trójki" poświęconym filmowi "Ostatnia rodzina" gościliśmy (od lewej): Dawida Ogrodnika, Andrzeja Seweryna, Aleksandrę Konieczną i Jana P. Matuszyńskiego Foto: W. Kusiński/ PR

Podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni debiut fabularny Jana P. Matuszyńskiego poświęcony rodzinie Beksińskich zdobył Złote Łwy. Otrzymał on także nagrody dziennikarzy, publiczności oraz nagrody dla aktorów - ta za najlepszą pierwszoplanową rolę męską trafiła do Andrzeja Seweryna, który wcielił się w postać Zdzisława Beksińskiego, a Aleksandra Konieczna - grająca żonę malarza - otrzymała nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą.

Tomasz Beksiński we wspomnieniach przyjaciół>>>

Tylko w Trójce! Tomasz Beksiński sfilmowany przez ojca>>>

W specjalnym wydaniu "Klubu Trójki" z udziałem twórców i aktorów "Ostatniej rodziny" Dawid Ogrodnik - który zagrał w filmie Tomasza Beksińskiego - opowiadał m.in. o tym, jak dzięki Ryszardowi Jaźwińskiemu poznał tajniki sztuki radiowej. Z kolei Andrzej Seweryn przyznał, że przed rozpoczęciem zdjęć nie wiedział, kim był Tomasz Beksiński. Aktor komplementował również reżysera Jana P. Matuszyńskiego - głównie za skrupulatne przygotowania do filmu. W spotkaniu wzięła udział również Aleksandra Konieczna, która zdradziła, czy rola najmniej słynnej osoby z rodziny Beksińskich był dla niej trudna. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Jan P. Matuszyński (reżyser), Andrzej Seweryn (aktor), Aleksandra Konieczna (aktorka), Dawid Ogrodnik (aktor)
Data emisji: 26.09.2016
Godzina emisji:
21.08

mk/ei

Czytaj także

"Ostatnia rodzina" - przekorny film o rodzie Beksińskich

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 13:20
- To absolutnie wyjątkowy debiut, bardzo dojrzały. Ten film oddemonizowuje historię rodu Beksińskich - mówi o "Ostatniej rodzinie" krytyczka filmowa Małgorzata Sadowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki sukces "Ostatniej rodziny"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 21:08
- Miałem poczucie, że ten film jest fajny, że wygląda tak, jak chciałem, ale był strach, że to może być tylko nasza opinia, że nie podzielą jej widzowie i jurorzy - mówi w Trójce Jan P. Matuszyński, reżyser uhonorowanego Złotymi Lwami filmu "Ostatnia rodzina".
rozwiń zwiń