X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ostatnia rodzina", czyli cementowanie wspólnoty

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 22:24
- Zależało mi na tym, aby faktycznie stworzyć rodzinę, aby casting nie opierał się tylko na jednej z ról, tylko na całej trójce. I w pewnym momencie tak się stało, wszystko bardzo pięknie zaskoczyło - wspomina w Trójce Jan P. Matuszyński, reżyser "Ostatniej rodziny".
Audio
  • "Ostatnia rodzina", czyli cementowanie wspólnoty (Klub Trójki)
W Klubie Trójki poświęconym filmowi Ostatnia rodzina gościliśmy (od lewej): Dawida Ogrodnika, Andrzeja Seweryna, Aleksandrę Konieczną i Jana P. Matuszyńskiego
W "Klubie Trójki" poświęconym filmowi "Ostatnia rodzina" gościliśmy (od lewej): Dawida Ogrodnika, Andrzeja Seweryna, Aleksandrę Konieczną i Jana P. Matuszyńskiego Foto: W. Kusiński/ PR

Podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni debiut fabularny Jana P. Matuszyńskiego poświęcony rodzinie Beksińskich zdobył Złote Łwy. Otrzymał on także nagrody dziennikarzy, publiczności oraz nagrody dla aktorów - ta za najlepszą pierwszoplanową rolę męską trafiła do Andrzeja Seweryna, który wcielił się w postać Zdzisława Beksińskiego, a Aleksandra Konieczna - grająca żonę malarza - otrzymała nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą.

Tomasz Beksiński we wspomnieniach przyjaciół>>>

Tylko w Trójce! Tomasz Beksiński sfilmowany przez ojca>>>

W specjalnym wydaniu "Klubu Trójki" z udziałem twórców i aktorów "Ostatniej rodziny" Dawid Ogrodnik - który zagrał w filmie Tomasza Beksińskiego - opowiadał m.in. o tym, jak dzięki Ryszardowi Jaźwińskiemu poznał tajniki sztuki radiowej. Z kolei Andrzej Seweryn przyznał, że przed rozpoczęciem zdjęć nie wiedział, kim był Tomasz Beksiński. Aktor komplementował również reżysera Jana P. Matuszyńskiego - głównie za skrupulatne przygotowania do filmu. W spotkaniu wzięła udział również Aleksandra Konieczna, która zdradziła, czy rola najmniej słynnej osoby z rodziny Beksińskich był dla niej trudna. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Jan P. Matuszyński (reżyser), Andrzej Seweryn (aktor), Aleksandra Konieczna (aktorka), Dawid Ogrodnik (aktor)
Data emisji: 26.09.2016
Godzina emisji:
21.08

mk/ei

Czytaj także

"Ostatnia rodzina" - przekorny film o rodzie Beksińskich

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 13:20
- To absolutnie wyjątkowy debiut, bardzo dojrzały. Ten film oddemonizowuje historię rodu Beksińskich - mówi o "Ostatniej rodzinie" krytyczka filmowa Małgorzata Sadowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki sukces "Ostatniej rodziny"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 21:08
- Miałem poczucie, że ten film jest fajny, że wygląda tak, jak chciałem, ale był strach, że to może być tylko nasza opinia, że nie podzielą jej widzowie i jurorzy - mówi w Trójce Jan P. Matuszyński, reżyser uhonorowanego Złotymi Lwami filmu "Ostatnia rodzina".
rozwiń zwiń