X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O chłopcu, który nie chodził do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 10:00
- Nigdy nie odróżniałem życia od zawodu oraz zabawy od nauki. Dzieci uważały, że mam szczęście, a dorośli się dziwili - mówi dorosły dziś André Stern, który nie ukończył ani jednej klasy żadnej szkoły.
Audio
  • O chłopcu, który nigdy nie chodził do szkoły (Klub Trójki)
Andr Stern
André SternFoto: Peter Lindbergh

Jedyny egzamin, jaki zdał w całym swoim życiu, to egzamin na prawo jazdy. Poradził sobie świetnie. Zarówno on, jak i jego ojciec Arno uważają, że nieposłanie małego André do szkoły było bardzo dobrym pomysłem.

André Stern jest dziś czterdziestokilkuletnim mężczyzną: muzykiem, lutnikiem, człowiekiem teatru, dziennikarzem i pisarzem, zna biegle kilka języków obcych. Swojego 6-letniego syna także nie zapisał do szkoły, pozwala mu się uczyć przez zabawę.

Napisał o swoim życiu książkę pt. "… I nigdy nie chodziłem do szkoły. Historia szczęśliwego dzieciństwa". André Stern jest rzecznikiem - nie, nie likwidacji szkoły; podkreśla, że opisuje tylko własną drogę, którą przebył przy wsparciu rodziców. Jest rzecznikiem edukacji opartej na zaufaniu do potencjału rozwojowego dziecka.

O swoich doświadczeniach opowiedział wraz z ojcem w rozmowie z Dariuszem Bugalskim. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: André i Arno Stern (propogatorzy nauczania domowego)
Data emisji: 11.10.2016
Godzina emisji: 21.10

fbi/mk

Czytaj także

Niezwykła historia Strawberry Mansion

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 11:59
Strawberry Mansion w Filadelfii to właściwie nie była szkoła: panowały w niej strach i bałagan, a poziom nauczania był katastrofalny. Było tak, dopóki dyrektorką szkoły nie została Linda Cliatt-Wayman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ken Robinson wie, na co cierpi system

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 03:10
- Film z wykładem Kena Robinsona trwa 18 minut i zawiera opis tego, na co cierpi edukacja. Co ciekawe, film pokazywany gdziekolwiek na świecie sprawia, że rodzice, uczniowie i nauczyciele kiwają głowami - mówi psycholog Tomasz Wojtasik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na co choruje polska szkoła?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 12:00
68 proc. uczniów mówi, że czuje się w szkole dobrze. Ale już tylko 50 proc. ma zaufanie do nauczycieli, a jedynie 40 proc. uważa, że może z nimi porozmawiać.
rozwiń zwiń