X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przełęcz ocalonych" Mela Gibsona, czyli film "bożego szaleńca"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 13:30
- To jest film bożego szaleńca, upadłego chrześcijanina, który nakręcił film o niezłomnym chrześcijaninie - mówi o najnowszej produkcji Mela Gibsona krytyk filmowy Łukasz Adamski.
Audio
  • Co pokazał Mel Gibson w "Przełęczy ocalonych"? (Klub Trójki)
Fragment plakatu promującego film Mela Gibsona pt. Przełęcz ocalonych
Fragment plakatu promującego film Mela Gibsona pt. "Przełęcz ocalonych"Foto: mat. promocyjne

Akcja filmu Mela Gibsona pt. "Przełęcz ocalonych" dzieje się u schyłku drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy walczy Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na wyznawaną religię odmówił noszenia broni. Potem z ognia walki wydostał ponad 70 rannych żołnierzy.

Film powstał na podstawie faktów. - Gibson dość wiernie oddaje treść książki drugiej żony Desmonda T. Dossa, Frances Doss. We wstępie czytamy słowa samego Dossa: "Poprosiłem, by tę książkę napisała moja żona, ponieważ lepiej niż ktokolwiek inny zna doświadczenia, przez które przeprowadził mnie Bóg i wie, że pragnę wiernie trzymać się faktów" - tłumaczy ks. Witold Kawecki, teolog kultury i medioznawca.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy na temat filmu "Przełęcz ocalonych".

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Gość: ks. Witold Kawecki (teolog kultury, medioznawca), Łukasz Adamski (krytyk filmowy, autor książki "Bóg w Hollywood")
Data emisji: 2.11.2016
Godzina emisji: 21.10

fbi/ei

Czytaj także

Jerzy Zelnik: bardzo lubię rozbijać mity

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 14:02
- Życie artystycznie i świat aktorów otulone są tajemnicą i legendami. A ja bardzo lubię rozbijać mity. Po prostu w imię prawdy - mówił Jerzy Zelnik tłumacząc przyczyny napisania autobiografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Pokuta. "Na nowo spotkać się razem"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 12:56
- To wydarzenie, jakiego dotąd w dziejach Kościoła nie było. I co ciekawe, nie wyszło ono od biskupów czy księży - mówił o Wielkiej Pokucie Grzegorz Górny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ja, Daniel Blake". Wzruszająca opowieść Kena Loacha

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 15:55
- To bardzo poruszająca i ważna historia, która koresponduje z różnymi wydarzeniami w Polsce, ale przede wszystkim w Europie - mówi o filmie "Ja, Daniel Blake" Paula Szmidt.
rozwiń zwiń