Leonard Cohen: życie pełne znaczenia

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 14:30
Opisywał siebie skromnie jako "robotnika piosenek". Jako poeta nie miał programu wyborczego. Nie był też prorokiem, który przewiduje przyszłość. Nie proponował rozwiązań.
Audio
Leonard Cohen
Leonard CohenFoto: CTK Photo/Michal Krumphanzl

Znalazł niezwykły sposób wyrażania tego, co czujemy my, słuchacze. - Jestem odpowiedzią na ten świat, a moim zadaniem jest mówienie tego, co czuję - mówił sam Leonard Cohen.

Artystę wspominali Daniel Wyszogrodzki (dziennikarz muzyczny i tłumacz, współtwórca spektaklu Starego Teatru w Krakowie "Boogie Street" o twórczości Leonarda Cohena) oraz doskonale znany słuchaczom Trójki Piotr Baron.

- Poprzez swoje poszukiwanie sensu doszedł do takiego momentu, że nie mówił bez sensu - przekonuje Piotr Baron. - Rozmawiałem z Leonardem wiele razy i zawsze byłem pod wrażeniem tego, w jaki sposób dobiera i waży słowa. Zawsze mówił rzeczy pełne znaczenia - dodaje Daniel Wyszogrodzki.

Jaki artystą i człowiekiem był Leonard Cohen? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której nie zabrakło muzyki kanadyjskiego barda.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Piotr Baron, Daniel Wyszogrodzki (dziennikarze)
Data emisji: 14.11.2016
Godzina emisji: 21.00

mp/mk

Czytaj także

Wspominamy Leonarda Cohena. "Czuł polskie wsparcie"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 09:30
- Ta informacja przeszyła dziś rano powietrze jak błyskawica. Leonard Cohen pozostanie na pewno w pamięci słuchaczy Programu III. Był tutaj. Chodził po korytarzach przy Myśliwieckiej 3/5/7. (...) Czuł wsparcie z Polski - wspominał w przedpołudniowej audycji Piotr Baron.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leonard Cohen – śpiewający poeta. "Jego życiorys to tak naprawdę kilka życiorysów"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 16:58
– Był ostatnim, prawdziwym przedstawicielem bohemy artystycznej. Prowadził takie życie barda, jego życiorys to tak naprawdę kilka życiorysów – Leonarda Cohena w Polskim Radiu 24 wspominał tłumacz jego poezji, Daniel Wyszogrodzki. Artysta zmarł w nocy w wieku 82 lat.
rozwiń zwiń