X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wrocław za kilka dni stanie się filmową stolicą świata

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 00:54
Na rozdanie Europejskich Nagród Filmowych do Wrocławia zawitają m.in. Ken Loach, Wim Wenders, Pierce Brosnan, Jean-Claude Carrière, Pedro Almodovar. Wśród nominowanych do wyróżnienia jest też Tomasz Wasilewski. - Jestem w gronie osób, które cenię, kocham ich kino i mam nadzieję, że będziemy wszyscy świętować - mówił w Trójce reżyser.
Audio
  • Wrocław przygotowuje się na rozdanie Europejskich Nagród Filmowych (Klub Trójki)
Polski reżyser filmowy i scenarzysta Tomasz Wasilewski został nominowany za Zjednoczone stany miłości
Polski reżyser filmowy i scenarzysta Tomasz Wasilewski został nominowany za "Zjednoczone stany miłości"Foto: Paul Katzenberger - Praca własna/lic. CC BY-SA 4.0

Po 10 latach Europejskie Nagrody Filmowe wróciły do Polski i zostaną przyznane w najbliższą sobotę we Wrocławiu. Pierwszym zwycięzcą w kategorii Najlepszy Film Fabularny był Krzysztof Kieślowski za "Krótki film o zabijaniu". - Ostatnim razem widziałem ten film, gdy pisałem do niego muzykę w latach 80. XX wieku. Pamiętam to uczucie, atmosferę, jaka panowała, gdyśmy ten film robili, Krzysia Globisza jako adwokata i Mirosława Bakę, który grał mordercę. Po projekcji w Cannes, gdy ludzie widzieli Bakę, uciekali i mówili, że to morderca - opowiadał Zbigniew Preisner, który napisał muzykę do dzieła Kieślowskiego.

Zdaniem kompozytora to wspaniale, że uroczystość wręczenia nagród odbędzie się we Wrocławiu, bo o mieście będzie głośno i do stolicy Dolnego Śląska zawita cały świat filmowy. Ten aspekt promocji miasta podkreślała też Ewa Gołąb-Nowakowska z Biura Współpracy z Zagranicą. - Odwiedzą nas wybitni twórcy. Między innymi Wim Wenders przyjedzie wcześniej i będzie oglądał Wrocław - przyznała.

Do tak wyjątkowego wydarzenia Wrocław także przygotowuje się wyjątkowo. Jednym ze sposobów na zbudowanie w mieście odpowiedniej atmosfery jest trwający od września przegląd filmów uhonorowanych nagrodą, o czym opowiadał Roman Gutek.

W programie mówiliśmy o tym, jak Europejskie Nagrody Filmowe trafiły do Polski i jakie są prognozy dla tegorocznych kandydatów.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: 
Zbigniew Preisner (kompozytor, producent muzyczny), Tomasz Wasilewski (reżyser, scenarzysta), Ewa Gołąb-Nowakowska (dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą Miasta Wrocławia), Roman Gutek (kurator ds. filmu Europejskiej Stolicy Kultury, animator, współzałożyciel filmy Gutek Film)
Data emisji: 6.12.2016
Godzina emisji: 21.09

sm/ei

Czytaj także

Film o próbie znalezienia siebie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 18:00
- Wszystkie bohaterki łączy dążenie do nakarmienia swoich tęsknot, do znalezienia miłości, do określenia siebie - mówi Magdalena Cielecka, jedna z aktorek występujących w filmie Tomasza Wasilewskiego "Zjednoczone stany miłości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe Horyzonty: widzowie lubią trudne kino

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 15:24
- Mamy powody do radości, bo jest bardzo dużo osób, które chcą oglądać filmy - mówi dyrektor wrocławskiego festiwalu Nowe Horyzonty Roman Gutek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Cielecka i inne niebezpieczne kobiety

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 21:00
- To rekomendacja Mai Ostaszewskiej skłoniła mnie do zagrania w filmie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" - mówi Magdalena Cielecka.
rozwiń zwiń