X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaka jest kondycja polskiej lewicy?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 13:23
Czy ruchy lewicowe mają w Polsce szansę bytu, skoro nie mają swojej reprezentacji w Sejmie? O tym dyskutowaliśmy w "Klubie Trójki".
Audio
  • Czy ruchy lewicowe w Polsce mają przyszłość? (Klub Trójki/ Trójka)
Wóz agitacyjny PPS podczas wyborów do Rady Miejskiej Warszawy w okresie międzywojennym
Wóz agitacyjny PPS podczas wyborów do Rady Miejskiej Warszawy w okresie międzywojennymFoto: wikipedia/domena publiczna

Grzegorz Górny na początku audycji przypomniał, że "PRL miał być ustrojem sprawiedliwości społecznej. Okazał się jednak ustrojem niesprawiedliwości". Czy zatem to okres PRL winien jest temu, że w Polsce nie narodziła się lewica postsolidarnościowa? I skąd na polskiej scenie politycznej tak duża rola lewicy postkomunistycznej?

- Jeśli w Polsce miała powstać jakaś lewica, to bardzo trudno było ją oprzeć na tradycyjnych wzorcach socjaldemokratycznych, bo klasy robotniczej było mało i padła ona ofiarą transformacji ustrojowej - powiedział politolog prof. Rafał Chwedoruk.

Dziennikarz i publicysta Krzysztof Wołodźko przyznał natomiast, że osobiście odwołuje się do tradycji Polskiej Partii Socjalistycznej. - Tradycję PPS próbowano reaktywować. Ale problem polega na tym, że dużej części lewicy już w czasie transformacji nie udało się nawiązać kontaktu z polskim społeczeństwem - powiedział. Przyznał jednak przy tym, że jest optymistą, jeśli chodzi o rozwój ruchu lewicowego w Polsce. Czy ta nadzieja jest zasadna? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Gość: politolog prof. Rafał Chwedoruk (Uniwersytet Warszawski), Krzysztof Wołodźko (dziennikarz i publicysta "Nowego Obywatela")
Data emisji: 7.12.2016
Godzina emisji: 21.10

ei/fbi

Czytaj także

Marcin Kasprzak – męczennik ruchu robotniczego

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 07:00
Historia Kasprzaka jest jak gotowy scenariusz filmowy. Idealista, bojownik o sprawę robotniczą, który igrał z władzami pruskimi i rosyjskimi. Zabrakło tylko szczęśliwego zakończenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bolesław Limanowski - nestor PPS

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 09:40
- Wielbiliśmy w nim nie tylko uczonego, pisarza, szermierza wolności, ale człowieka, który dla idei cierpiał tak długo na tułactwie, zawsze w biedzie – mówił na antenie Radia Wolna Europa jego uczeń gen. Marian Kukiel.
rozwiń zwiń