Berlinale, czyli festiwal filmów dziewiczych

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 10:14
Już w czwartek rozpocznie się 67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. W tym roku polska kinematografia zaprezentuje dużo filmów, zarówno w konkursach jak i sekcjach towarzyszących.
Audio
  • Berlinale, czyli festiwal filmów dziewiczych (Klub Trójki)
Kolejki do kas Berlinale. 67. edycja Festiwalu zaczyna się w czwartek
Kolejki do kas Berlinale. 67. edycja Festiwalu zaczyna się w czwartekFoto: EPA/OLIVER WEIKEN

W zeszłym roku Srebrnego Niedźwiedzia zdobył Tomasz Wasilewski za scenariusz filmu "Zjednoczone Stany Miłości", a dwa lata temu również Srebrnego Niedźwiedzia odebrała Małgorzata Szumowska za reżyserię filmu "Body/Ciało".

- To jeden z najważniejszych festiwali, takich, które oczekują od twórców pokazania czegoś zupełnie nowego i świeżego. Wszystkie filmy, które startują w konkursie głównym, to premiery światowe. To także festiwal, który zaczyna sezon filmowy - mówi Irena Strzałkowska ze Studia Filmowego "Tor".

Które polskie filmy mają szanse na laury Berlinale? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście:
Jakub Gierszał (aktor), Kuba Czekaj (reżyser), Agnieszka Podsiadlik (aktorka), Stanisław Cywka (aktor), Michalina Musielak (reżyserka), Irena Strzałkowska (Studio Filmowe "Tor")
Data emisji: 7.2.2016
Godzina emisji: 21.09

mp/fbi

Czytaj także

Pierce Brosnan w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2016 21:30
W świątecznym wydaniu "Trójkowo, filmowo" wspomnienia z grudniowej ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W pionie" - połączenie Lyncha i Buñuela

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 13:33
Francuski komediodramat "W pionie" to jedna z premier ostatniego tygodnia. - To najnowszy film twórcy "Nieznajomego nad jeziorem" - mówi Ewa Szabłowska ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Boczarska o "Sztuce kochania": oczy w słup, szczęka w dół

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 14:15
"Oczy w słup i szczęka na wysokości kolan" - tak zareagowała Magdalena Boczarska na informację o tym, że zagra Michalinę Wisłocką. Dlaczego? - Bo mam świadomość, jak bardzo odbiegam od pierwowzoru - przyznała.
rozwiń zwiń