X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wzrost napięć między Turcją a Europą. Co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 01:45
Kurs konfrontacyjny Turcji w stosunku do Holandii niepokoi całą Unię Europejską. - Napięcia między Turcją z Zachodem rosną, ale same zarzuty islamofobii pojawiają się na tej linii dość często - mówi Krzysztof Strachota z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
  • Jaka jest możliwość rozwiązania konfliktu pomiędzy Turcją a Europą? (Klub Trójki)
Po tym jak Holandia nie wpuściła dwojga tureckich ministrów na polityczne wiece Turków w Rotterdamie, Ankara zawiesiła stosunki dyplomatyczne z Hagą i oskarżyła holenderskie władze o faszyzm, a w ostatnich godzinach także o współpracę przy masakrze bośniackich muzułmanów w Srebrenicy w 1995 roku. Na zdjęciu prezydent Turcji
Po tym jak Holandia nie wpuściła dwojga tureckich ministrów na polityczne wiece Turków w Rotterdamie, Ankara zawiesiła stosunki dyplomatyczne z Hagą i oskarżyła holenderskie władze o “faszyzm”, a w ostatnich godzinach także o współpracę przy masakrze bośniackich muzułmanów w Srebrenicy w 1995 roku. Na zdjęciu prezydent TurcjiFoto: EPA/TURKISH PRESIDENT PRESS OFFICE

Pomiędzy Turcją a Unią Europejską w ostatnim czasie jest coraz więcej napięć. Jednym z wydarzeń, które zaostrzyły sytuację, było porównanie Holandii do Trzeciej Rzeszy. Porównania takiego użył prezydent Recep Erdogan i inni politycy tureccy, co skrytykował przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Kryzys między Ankarą a Hagą z każdym dniem przybiera na sile i sprawia, że powracają pytania m.in. o przyszłość muzułmańskich mieszkańców Europy.

Korespondentka TVP z Brukseli dziwi się środowiskom lewicowo-liberalnym w Europie Zachodniej, np. we Francji, które faworyzują mniejszość muzułmańską kosztem chrześcijan. - Jeśli wskaźniki demograficzne się utrzymają, to muzułmanie mogą stać się większością w niektórych dużych miastach Francji. W samej Brukseli muzułmanie stanowią 22 procent mieszkańców - mówi Dominika Ćosić.

O zamieszkach w Rotterdamie, ich reperkusjach i przyszłości Turcji w Europie mówimy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: Dominika Ćosić (korespondentka TVP z Brukseli), Krzysztof Strachota (Ośrodek Studiów Wschodnich), Jerzy Haszczyński (dziennikarz, reporter, kierownik działu zagranicznego "Rzeczpospolitej")
Data emisji: 16.03.2017
Godzina emisji: 21.09

sm/fbi

Czytaj także

Czy Unię stać na zaognienie relacji z Turcją?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 17:30
Przez Morze Czarne dwoma nitkami ma popłynąć gaz z Rosji do Turcji i UE. W sprawie budowy gazociągu Turkish Stream porozumiały się już Ankara i Moskwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erdogan osamotniony w walce z terroryzmem?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 12:20
- Na pierwszej stronie "Le Soir" widzimy zdjęcie sprzed stadionu w Stambule, a pod nim podpis: "Prezydent Erdogan krytykuje Zachód i oskarża m.in. o ukrywanie terrorystów" - powiedziała w "Europejskim przeglądzie prasy" Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne problemy na linii Turcja-UE

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 19:00
Tureccy politycy krytykują państwa Unii Europejskiej nie przebierając w słowach. Czy unijno-tureckie porozumienie migracyjne wisi na włosku?
rozwiń zwiń