X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielkie zmiany coraz bliżej. Hyperloop i samochody autonomiczne

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 00:49
Połączenie samolotu z pociągiem, czyli Hyperloop, i samochody bez kierowcy - czy tak będzie wyglądać nasza przyszłość? W "Klubie Trójki" rozmawiamy o ewolucji i rewolucji w transporcie.
Audio
  • Jaka jest przyszłość transportu? (Klub Trójki)
Hyperloop to transport przyszłości
Hyperloop to transport przyszłościFoto: Kevin Krejci via Foter.com / CC BY

Studenci Politechniki Wrocławskiej, pracujący nad prototypem autonomicznego samochodu, wciąż ulepszają funkcjonowanie takich urządzeń i ich reakcje na innych uczestników ruchu. Goście programu przyznają, że problemem w korzystaniu z takich rozwiązań nie są rozwiązania technologiczne, tylko nasze dotychczasowe przyzwyczajenia i lęk przed pojazdem, którym nie kierujemy.

- Rzeczywiście tak jest, bo - siedząc za kierownicą samochodu autonomicznego - mamy dziwne wrażenie: auto się porusza, kierownica kręci się, większość elementów wygląda podobnie jak w innych pojazdach, ale to nie dzieje się za naszą sprawą. Nasz pojazd wizualnie przypomina normalny samochód, bo nie zależy nam na zwracaniu uwagi czy straszeniu - opowiada Krzysztof Wnęk, student Politechniki Wrocławskiej.

Kiedy przesiądziemy się z tradycyjnych aut do samosterujących? Gdzie stosowane są tego typu rozwiązania? Na czym polega technologia Hyperloop? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, wydawcą serwisu Ninateka.pl.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Tomasz Rożek
Goście: Krzysztof Wnęk (student Politechniki Wrocławskiej, lider projektu budowy autonomicznych samochodów, konstruktor), Piotr Niedziółka (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej)
Data emisji:
25.04.2017
Godzina emisji: 21.07

sm/mk

Czytaj także

Komunikacja i inteligencja roślin. Świat obcy ludziom

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 11:00
- Rośliny potrafią dużo więcej, niż nam się wydaje. One wysyłają sygnały, które ludzie często mylnie interpretują - uważa dr Marcin Zych, botanik z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na księżycu Saturna może istnieć życie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 00:56
Aby znaleźć życie pozaziemskie nie trzeba wyruszać poza obręb naszego Układu Słonecznego.
rozwiń zwiń