X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Między porażką i wolnością. Program naprawy nas samych

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 23:30
- Jako społeczność powinniśmy dbać o to, by być sobą, spotkać się z drugim człowiekiem i założyć jakąś wspólnotę. Drugim zadaniem jest wymiar transcendentny - to, co pozostawimy przyszłym pokoleniom - mówi psychiatra, dr Zenon Waldemar Dudek.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Balazs Kovacs Images/ Shutterstock

Bądź zmianą, którą chcesz dostrzec w świecie - mówi jeden z komunałów. Niby wszyscy o tym wiemy, ale niekoniecznie naprawianie rzeczywistości zaczynamy od nas samych. Pokonywanie wewnętrznego wroga i poszukiwanie duszy to cele warsztatów "Linia życia", inspirowanych myślą Carla Gustava Junga.

- Dopóki nie odróżniamy naszych wewnętrznych ułomności, agresji czy lęków, to naszego wroga widzimy głównie w świecie zewnętrznym i Jung by to opisał jako "zjawisko projekcji". Naszą wewnętrzną słabość i bezradność projektujemy na bliskie i obce osoby, co jest walką ze złem, która powinna być w pierwszej kolejności zmierzeniem się z samym sobą - opowiada psychiatra.

O tym, jak wejść na "drogę bohatera" i jaka jest realizacja koncepcji "Linii życia", mówimy w audycji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, wydawcą serwisu Ninateka.pl.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: dr Zenon Waldemar Dudek (psychiatra, autor "Jungowskiej psychologii marzeń sennych" i współautor "Psychologii mitów greckich")
Data emisji: 9.05.2017
Godzina emisji: 21.06

sm/mk

Czytaj także

Wstyd i wina - uczucia, z którymi ciężko sobie poradzić

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 02:23
- Wstyd dotyka naszej tożsamości, jest czymś, czego nie możemy zmienić. Już tacy jesteśmy i koniec - mówi psycholog Joanna Chmura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak uratować psychikę mieszkańców miast?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 11:43
Smog, korki i stres to cena, jaką płacą mieszkańcy metropolii za życie w mieście. A co ze zdrowiem psychicznym takich osób? Jak można o nie zadbać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

O jakiej porze najlepiej funkcjonuje nasz organizm?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 12:01
- Z badań oksfordzkiej uczonej wynika, że największe ryzyko wzięcia udziału w wypadku samochodowym ponoszą kierowcy podróżujący między godz. 5 a 6 rano. Autostrady są wtedy puste, a i tak jest najgroźniej - przekonuje dr Magdalena Łużniak-Piecha, psycholog z Uniwersytetu SWPS.
rozwiń zwiń