X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kontrrewolucja we Francji. Kim jest Emmanuel Macron?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 00:09
- We Francji po wyborze Emmanuela Macrona nie mamy do czynienia z rewolucją, tylko z kontrrewolucją przeciw Marine Le Pen - mówi publicysta Eryk Mistkiewicz.
Audio
  • "Pan ładny" na czele Francji. Co to oznacza dla Europy? (Klub Trójki)
Francuski prezydent-elekt Emmanuel Macron
Francuski prezydent-elekt Emmanuel MacronFoto: EPA/ERIC FEFERBERG

Emmanuel Macron to najmłodszy (39-letni) prezydent z dotychczasowych 25 w historii Francji. Centrysta i kandydat proeuropejski wygrał w 7 maja II turę wyborów prezydenckich we Francji z Marine Le Pen, zdobywając 66,1 procent głosów. Nowy prezydent Francji, co dość często podnoszą media, małżonkę poznał dość wcześnie, bo w liceum, gdy miał 15 lat.

- Jest nią córka znanego cukiernika w mieście, w którym uczył się młody Macron. Była ona nauczycielką języka francuskiego. Mimo iż Francja jest krajem dość liberalnym, jeśli chodzi o kwestie obyczajowe, to skończyło to się wyjazdem dwójki zakochanych do Paryża - opowiada Ewa Hildebrandt.

Jak goście Trójki oceniają wyniki wyborów? Co wiemy o Emmanuelu Macronie? Dlaczego bywa nazywany "panem ładnym"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, wydawcą serwisu Ninateka.pl.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: Eryk Mistewicz (publicysta, dziennikarz, doradca polityczny), prof. Marek Cichocki (filozof, politolog), Ewa Hildebrandt (dziennikarka)
Data emisji:
11.05.2017
Godzina emisji: 21.07

sm/mk

Czytaj także

Francja na progu nowej ery. Dokąd zmierza?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 17:20
- Protesty i strajki jako francuski sport narodowy? Nie sądzę, są inne, przyjemniejsze zajęcia, w których Francuzi lepiej się sprawdzają - mówi publicysta Grzegorz Dobiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałek Senatu: zastanawiam się nad reakcją na słowa kandydata na prezydenta Francji o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 09:10
- Nie można tego tłumaczyć tym, że to jest końcówka kampanii wyborczej we Francji (...). Ja jestem oburzony tą wypowiedzią - oznajmił w radiowej Trójce Stanisław Karczewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Unia dwóch prędkości będzie faktem?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 15:30
"Triumf nadziei i optymizmu nad strachem i niechęcią, przyszłości w Europie nad rozżaloną izolacją" - tak wybór Emmanuela Macrona opisał "The New York Times".
rozwiń zwiń