Wybitni przywódcy i reszta. Jak unikać pułapek w biznesie?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 00:39
- Dziś już nikt nie chce być menedżerem, a każdy chce być przywódcą. Nie ma w tym nic złego, jeśli będziemy umieli odróżniać ich kompetencje - mówi dr Mirosław Tarasiewicz, ekonomista.
Audio
  • Alfabet mitów menedżerskich według dra Sławomira Jarmuża i dra Mirosława Tarasiewicza (Klub Trójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock

Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP

Książka "Alfabet mitów menedżerskich" opowiada w formie leksykonu o tym, jak nie marnować swojej pracy. Mówi również o ogromnej sile, jaką daje uczenie się na błędach, mających fatalną konotację w Polsce. - To nowoczesny sposób uczenia się, wykorzystywany w szkoleniach biznesowych, ale nie tylko. Jest to bardzo ciekawe, bo wyrósł on z realnych potrzeb społecznych - opowiada dr Sławomir Jarmuż, psycholog.

Jedna z metod uczenia zaleca unikanie błędów, druga zaś, tzw. trening zarządzania błędami, poleca wyciągać z nich wnioski w celu poprawy. Drugi ze sposobów doprowadza do redukcji stresu przed oceną otoczenia. - Błędy zawsze wcześniej czy później przychodzą, a dzięki tej metodzie mamy poczucie, że aktywnie poznajemy nowy materiał - dodaje, psycholog.

O ile przy czynnościach rutynowych trening unikania błędów jest wskazany, to przy tzw. transferze wiedzy lepiej uczyć się na błędach. O tym, dlaczego tak się dzieje, i jak uczyć się umiejętności menedżerskich od najlepszych mówimy w nagraniu audycji.

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, wydawcą serwisu Ninateka.pl.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: dr Sławomir Jarmuż (psycholog, coach, trener biznesu, współautor książki "Alfabet mitów menedżerskich"), dr Mirosław Tarasiewicz (ekonomista, trener biznesowy, współautor książki "Alfabet mitów menedżerskich")
Data emisji:
15.05.2017
Godzina emisji: 21.07

sm/fbi

Czytaj także

Skuteczny sposób na motywację?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 10:15
Motywacja bywa problemem. I to takim przez wielkie "P".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak poradzić sobie ze swoim amokiem?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 08:45
- Wymyśliłem ten akronim trochę parafrazując angielski akronim ANTS, który oznacza automatyczne negatywne myśli. Szukałem odpowiednika po polsku i wyszło mi znacznie mocniej - mówił w Trójce psycholog Jarosław Chybicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Między porażką i wolnością. Program naprawy nas samych

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 23:30
- Jako społeczność powinniśmy dbać o to, by być sobą, spotkać się z drugim człowiekiem i założyć jakąś wspólnotę. Drugim zadaniem jest wymiar transcendentny - to, co pozostawimy przyszłym pokoleniom - mówi psychiatra, dr Zenon Waldemar Dudek.
rozwiń zwiń