X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O relacjach z ludźmi, którzy się od nas różnią

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 11:00
Wyniki badań rezonansem magnetycznym wykazały, że ludzki mózg inaczej przetwarza informacje o osobach, które są zaliczane do grupy własnej, a inaczej informacje o osobach, od których wolelibyśmy się odciąć - do takich wniosków doszli badacze zespołu Susan Fiske.
Audio
  • O relacjach z ludźmi, którzy się od nas różnią (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Photographee.eu/Shutterstock.com

Chociaż tego nie chcemy, z wielką łatwością potrafimy dehumanizować, to znaczy sprawić, by człowiek, który się od nas różni w sposób niezwykle wyrazisty, przestał być widzialny. Obawiamy się, że jego odmienność stoi na drodze do naszego szczęścia.

Żyjemy w czasach, w których grupa, która jest inna niż ta, do której przynależymy, staje się w naszych oczach zagrożeniem. Według teorii tożsamości to właśnie z grupy czerpiemy naszą samoocenę. Dzięki niej czujemy się lepsi, bardziej spełnieni. Gdy więc zderzamy się z odmiennością, staje się to zagrożeniem dla naszego poczucia własnej wartości. Tymczasem, jak mówi psychologia, to właśnie zderzenie z różnorodnością umożliwia nam wejście na wyższy poziom rozwoju.

W "Klubie Trójki" spotkaliśmy się z autorami książki "Między grupami. Przewodnik po relacjach z ludźmi, którzy się od nas różnią", psychologami społecznymi dr Nataszą Kosakowską-Berezecką oraz dr. Tomaszem Bestą.

Jak zmienić trudne relacje z ludźmi, którzy mają inaczej niż my? Czego tak naprawdę się boimy? Jak poradzić sobie z podziałami? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Program powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, wydawcą serwisu Ninateka.pl.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: dr Natasza Kosakowska-Berezecka, dr Tomasz Besta (psychologowie społeczni, trenerzy, autorzy książki "Między grupami. Przewodnik po relacjach z ludźmi, którzy się od nas różnią")
Data emisji:
13.06.2017
Godzina emisji: 21.07

czaj/mk

Czytaj także

Czy bez empatii żyłoby nam się lepiej?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 13:37
"Przeciw empatii" to tytuł książki wybitnego amerykańskiego psychologa Paula Blooma. Empatia jest powszechnie traktowana jak "uniwersalny rozpuszczalnik" tego, co w nas i między nami złe i ciemne.
rozwiń zwiń