Oba teatry: radiowy i telewizyjny, choć współtworzą największy polski teatr, trwają nade wszystko dzięki determinacji ludzi obu teatrów. Realizacja słuchowisk i spektakli to nie jest wyłącznie wypełnianie zadań statutowych czy wykonywanie zawodów artystycznych. A z czego owa determinacja wynika? Spróbujemy po raz kolejny odpowiedzieć sobie na to pytanie.
Dalsze pytania dotyczą meritum. Co stanowi o nowoczesności przekazu radiowego i telewizyjnego? Jaki jest zakres tematyczny prezentowanych w konkursie spektakli i słuchowisk? Czy twórcy podlegają presji? Jeżeli tak, to jakiej? I, wreszcie, co wynika z mapy teatralnej, która rysuje się podczas festiwalu? Jaki był rok ubiegły w teatrze radiowym, jakie szanse na wzbogacenie repertuaru ma teatr telewizyjny?
To wydanie "Klubu Trójki" nadajemy ze studia festiwalowego na Dwóch Teatrach. Nasze, Trójkowe - zawsze w pobliżu państwowej Galerii Sztuki, której patronujemy od lat. Tu odbywają się oblegane przez publiczność festiwalową spotkania z aktorami. Tu otwarta właśnie została wystawa prac plastycznych Jana Kantego Pawluśkiewicza, pt. "Voyage".
Swój udział w dyskusji pierwsi potwierdzili: Tomasz Man, juror "sekcji" telewizyjnej, Romuald Wicza-Pokojski, juror konkursu słuchowisk dla dzieci oraz reżyser dźwięku Teatru Polskiego Radia - Andrzej Brzoska. Liczymy także na reprezentację jury konkursu radiowego. Cieszylibyśmy się, gdyby gościem niespodzianką zechciał być któryś z aktorów obecnych na festiwalu.
Zapraszamy do słuchania "Klubu Trójki", który zostanie wyemitowany we wtorek (20.06) w godzinach 21.05-22.00. Audycję poprowadzi Barbara Marcinik.