X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europa na zakręcie? Lawina komentarzy po wypowiedziach Macrona

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 01:02
- Z informacji, które zebrałam od polityków z różnych stolic, jasno wynika, że sygnał dla Emmanuela Macrona jest taki, by najpierw posprzątał francuskie podwórko, a potem będzie można rozmawiać o jego propozycjach - mówi Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.
Audio
  • Razem czy osobno? Unia Europejska w ogniu pytań (Klub Trójki)
Premier Hiszpanii Mariano Rajoy, prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Norwegii Erna Solberg
Premier Hiszpanii Mariano Rajoy, prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Norwegii Erna SolbergFoto: EPA/CLEMENS BILAN

W obliczu budzących kontrowersje wypowiedzi prezydenta Francji Emmanuela Macrona, ganiącego kraje Europy Środkowo-Wschodniej za "cyniczne podejście do Unii Europejskiej", powstaje pytanie, czy Europa stoi przed poważnym kryzysem. Czy w przyszłości dojdzie do rozłamu na Wschód i Zachód lub Północ i Południe wśród krajów Wspólnoty i co z tego wyniknie?

Zdaniem Grzegorza Dobieckiego jest za wcześnie, by mówić o współpracy Niemiec i Francji w kwestii podejścia do pozostałych krajów członkowskich. - To, co dotychczas oglądamy, to kredyt zaufania, jakim jest obdarzany Macron. Na podobnej zasadzie swego czasu Barack Obama dostał Pokojową Nagrodę Nobla: niechże coś zrobi, a nie tylko mówi i poucza - uważa dziennikarz Polsat News 2.

Jarosław Kuisz zaznacza, że choć lubimy używać wyrazistych i mocnych słów w odniesieniu do aktualnych wydarzeń politycznych, to w przypadku słów prezydenta Francji nie możemy mówić jeszcze o konflikcie, a raczej o protokole rozbieżności. - Na pewno jakaś epoka się skończyła. Ostatnie ćwierćwiecze powinniśmy traktować jako zamknięcie postkomunizmu. Z jednej strony skończył się czas wyidealizowanego mitu Zachodu, a z drugiej strony doszło do rozczarowania mitem Wschodu, tym drugim płucem Europy, które miało naprawiać Unię Europejską - opowiada przedstawiciel "Kultury Liberalnej".

O tym, jaką drogą w przyszłości podąży Wspólnota Europejska, rozmawiamy w nagraniu audycji.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Jarosław Kuisz ("Kultura Liberalna"), Grzegorz Dobiecki (Polsat News 2), Beata Płomecka (Polskie Radio), Dominik Hejj (politolog)
Data emisji: 29.06.2017
Godzina emisji: 21.08

sm/iwo

Czytaj także

Jak się czują Brytyjczycy po Brexicie?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 16:49
- Staram się szukać dobrych stron, ale nie bardzo je widzę. Spełniła się przepowiednia z piosenki Sex Pistols i zapanowała anarchia w Wielkiej Brytanii - mówi Andrzej Łodyński, były dziennikarz BBC.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w Syrii. "Państwo Islamskie już się nie liczy"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 18:30
- Państwo Islamskie to jest margines. Liczy się tylko w sposób symboliczny, jako pretekst do zaangażowania tych wielkich. USA, Trump mówią, że walczą w Syrii z IS i z wszelkimi przejawami terroryzmu, Rosjanie robią dokładnie to samo - ocenia dr Agnieszka Bryc.
rozwiń zwiń