X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Donald Trump w Polsce. "Nie ulegajmy euforii"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 01:55
- Ważne jest to, by umiejętnie wykorzystać relację z Białym Domem do rozgrywania naszych spraw w Unii Europejskiej, a nie ulegać prostemu i naiwnemu entuzjazmowi - uważa publicysta Łukasz Warzecha.
Audio
  • Jakie będzie znaczenie wizyty Donalda Trumpa w Polsce? (Klub Trójki)
Donald Trump z żoną Melanią Trump podczas powitania na lotnisku w Warszawie, 5 lipca. W czwartek prezydent USA spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą oraz z liderami państw Trójmorza i wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich. Po wizycie w Warszawie Trump uda się do Hamburga, gdzie weźmie udział w szczycie G20
Donald Trump z żoną Melanią Trump podczas powitania na lotnisku w Warszawie, 5 lipca. W czwartek prezydent USA spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą oraz z liderami państw Trójmorza i wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich. Po wizycie w Warszawie Trump uda się do Hamburga, gdzie weźmie udział w szczycie G20Foto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Podróż prezydenta USA do Polski wywołuje falę komentarzy nie tylko w naszym kraju. Łukasz Warzecha jest zdania, że wizyta Donalda Trumpa w Polsce ma wiele wymiarów i odcieni, a jej obserwacja może nam wiele powiedzieć na temat stosunku obecnego rządu USA do krajów europejskich. - Drogi zachodu Europy, Stanów Zjednoczonych i krajów naszego regionu zaczęły się intensywnie rozchodzić dlatego, że zwycięstwo Emmanuela Macrona w wyborach prezydenckich i jego partii w wyborach parlamentarnych wywołało lekkomyślny, moim zdaniem, entuzjazm grona najbardziej euro entuzjastycznego, które uznało, że problemy już mamy za sobą, Europa idzie starą drogą i możemy na nowo rozpocząć naszą ofensywę - uważa redaktor tygodnia "Do Rzeczy".

Piotr Zaremba dodaje, że o ile Trump jest politykiem nieprzewidywalnym i trudno powiedzieć, jakie tematy może poruszyć w czasie wizyty w Polsce, to pojawia się element gry w Europie, który jest bardzo ciekawy. Jest nim, zdaniem gościa, fakt, że to do Polski jako pierwszej z krajów wspólnoty i regionu przyjechał amerykański polityk tak wysokiego szczebla. - Nawet sami przeciwnicy zarówno Donalda Trumpa, jak i Jarosława Kaczyńskiego muszą się na coś zdecydować, czy Polska jest biedna, osamotniona, głupia i nie potrafi się z nikim dogadać, czy raczej ma jakiś wybór - przyznaje komentator.

O tym, jak polski rząd może wykorzystać tę szansę i co dobrego może wyniknąć z wizyty amerykańskiego prezydenta mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: Łukasz Warzecha (redaktor, publicysta, tygodnik "Do Rzeczy"), Piotr Zaremba (dziennikarz, publicysta, komentator polityczny związany z tygodnikiem "W Sieci")
Data emisji:
5.07.2017
Godzina emisji: 
21.08

sm/fbi

Czytaj także

Szczęście wyssane z mlekiem matki. Jak zmienia nas Ameryka?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 00:40
- O istocie Ameryki stanowi dla mnie stwierdzenie, które pada w deklaracji niepodległości, że każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i poszukiwania szczęścia. To powoduje, że ten naród jest inny - uważa amerykanista prof. Zbigniew Lewicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmanipulowany obraz Donalda Trumpa? Co mówi prezydent USA, a co myślą o nim inni

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 09:08
- Ta wizyta wpisuje się w zaprezentowanie wizji polityki Stanów Zjednoczonych wobec całej Europy, nie tylko wobec regionu i Polski - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Paweł Soloch, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
rozwiń zwiń